Define Bulunursa Ne Yapmalı ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Konya'da bir abi teslim etmiş müzeye elinde evraği teslim ettiği tarih adet alanın adı sanı bilmem ne. 6 ay içerisinde 2 taksit halinde ödenecek para bana gösterdiğinde üzerinden 8 sene geçmişti. Bir umut arada çıkartıp bakıyordu kağıda.
süper yaaaa, adam iyi bulmuş ama, kağıda bakarak avunuyor demek, atı alan ,,,,,,,, geçmiş mi? yoksa?

plttt

Yeni Üye
Ne mi olacak bulmadan önce bir resmi işlem başlat. Resmi olmayan her şey yasak ve ağır cezaları var gerçekten. Fakat resmi kazı başvurusunda o kadar saçma sapan istekler olması gereken şeyler var ki ooo bir de izni aldın 5 kişi 1 kepçe çalışıyor atıyorum günlüğü 500 tl 10 gün çalıştılar 5bin o para senden çıkıyor. Bu yüzden resmi izin olayları saçma olduğundan millet illegal yollara kaçıyor maalesef. Bulduktan sonra yapılacaklar sormuşsun sen önce bir bul. Bulması kolay değil bulduktan sonrası kolay.
hocam olması ihtimali yüksek diye düşünüyoruz ama korkuyoruz tabi ki. Bulunursa ne yapmalı onu merak ediyorum. şimdi bulmaya kalksak gören biri şikayet edecek başımız ağrıyacak. o yüzden danışmak istedim :)

Göktürk54

Yeni Üye
Şunu merak ediyorum 100 metre kare alanda sınırlama var iki yere bölemeyiz mi kazıyı birde çıkan mal osmanlı dönemi abdülhamitten sonraki tarihten öncekileri veriyorlarmış öncekiler kültür varlığı gibisinden vermiyorlarmış öyle bir söylenti vardı nasıl oluyor bu

plttt

Yeni Üye
Ne mi olacak bulmadan önce bir resmi işlem başlat. Resmi olmayan her şey yasak ve ağır cezaları var gerçekten. Fakat resmi kazı başvurusunda o kadar saçma sapan istekler olması gereken şeyler var ki ooo bir de izni aldın 5 kişi 1 kepçe çalışıyor atıyorum günlüğü 500 tl 10 gün çalıştılar 5bin o para senden çıkıyor. Bu yüzden resmi izin olayları saçma olduğundan millet illegal yollara kaçıyor maalesef. Bulduktan sonra yapılacaklar sormuşsun sen önce bir bul. Bulması kolay değil bulduktan sonrası kolay.
hocam bulduktan sonra bas dertten kurtulmayacaksa ve cezaları ağırsa bulaşmamak için yazdım zaten :) şüphelendiğimiz bir yer ama cesaret edemiyorum :)

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konya'da bir abi teslim etmiş müzeye elinde evraği teslim ettiği tarih adet alanın adı sanı bilmem ne. 6 ay içerisinde 2 taksit halinde ödenecek para bana gösterdiğinde üzerinden 8 sene geçmişti. Bir umut arada çıkartıp bakıyordu kağıda.
ben buna inanmam kardeş müzeye teslim edılen mal 3 ay ıcerısınde exper deger biçer verdigi parayı begenmessen itiraz edersin tekrar bir kurul toplanır yıne olmadı devleti mahkemeye verirsin ama verdigin mal para edecek cınstense avukat aracılıgıyla ve noter tasdıklı iş yaparsan kımse senın paranı alamaz

Aykurt Bozkurt

Yeni Üye
Konya'da her şey olabilir...
Siz siz olun sakın devletten habersiz büyük bir kazı yürütmeyin. Doğru bir anlaşmayı noter aracılığı ile sağlar ve iyi de bir avukatınız olursa devlet sizden para kaçıramaz. İyi bir avukat burada kilit noktadır arkadaşlar!!

The Thing

C*
Süper Moderatör
@Sensizolamam
Yazdıklarını editledim kardeşim kusura bakma.
Bu siteyede zarar sanada zarar karşıdakine de zarar.
Burada bu şekilde yön vermek bizim işimiz değil.
Bulunan tarihi eserin yeri müzedir.
İstisnalar kaideyi bozmaz.Ha bozarmı bozar?Oda kullanıcıya ait bir eylemdir.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Paylaşmış olduğunuz bilgiler arasında "korku" ifadeniz, aranızda bir panik havası yaratacağından endişe duyarım.
Sizler için en hayırlı olan belkide hiç karıştırmamak.

plttt

Yeni Üye
Paylaşmış olduğunuz bilgiler arasında "korku" ifadeniz, aranızda bir panik havası yaratacağından endişe duyarım.
Sizler için en hayırlı olan belkide hiç karıştırmamak.
hocam daha önce hiç böyle bir şey yaşamadık. Şüpheleniyoruz ki insan olduğumuz için bakmak istiyoruz. Dedektör yardımıyla bakacağız. Ama anladığım kadarıyla devletten izin almaya kalksak elimizde bir şey bırakmayacak. İzin almadan yapsak ceza alınması muhtemel. Hani mutlaka paramızı alabileceğimiz bir yöntem vardır diye düşünüyorum. Yoksa böyle bir sayfa kurulmuş olmazdı. Define bulanlar tebrik edilmezdi diye düşünüyorum...

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
hocam daha önce hiç böyle bir şey yaşamadık. Şüpheleniyoruz ki insan olduğumuz için bakmak istiyoruz. Dedektör yardımıyla bakacağız. Ama anladığım kadarıyla devletten izin almaya kalksak elimizde bir şey bırakmayacak. İzin almadan yapsak ceza alınması muhtemel. Hani mutlaka paramızı alabileceğimiz bir yöntem vardır diye düşünüyorum. Yoksa böyle bir sayfa kurulmuş olmazdı. Define bulanlar tebrik edilmezdi diye düşünüyorum...
Heyecan yaşamak mutlaka güzeldir ama değindiğiniz gibi beraberinde bir takım sakıncaları olan, bir prosüdür gerektiren bu araştırma ar-geleri tecrübeli kişilerle yapılacak olan istişareler sonucunda sağlıklı neticeye varıcaktır diye düşünmekteyim.
Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.