Define Haritası bilgisi olan var mı?

Sorunyok

Member
Ermeni birinden alınan bir haritada çarpı işaretinin yanında 6 MK yazılmış . Bu ( MK ) ne anlam ifade eder . Lütfen yardım ..?

Sorunyok

Member
6 merkezini bulacaksın fakat orda bişi yok daha sonra ayrıca bir yönlendirme yapıyor
İşin içinde su var
Ağaç var
6 merkezi derken anlamadım .haritada ölçü birimi olarak MK yazılmış genelde. Diğer işaretler de ayni şekilde

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
6 merkezi derken anlamadım .haritada ölçü birimi olarak MK yazılmış genelde. Diğer işaretler de ayni şekilde
Bu durum anca sahada çözülür kardaşım
Lakin cihaz ara işaretleri görmicektir direk hedefe yönelir fakat harita ise parkur olarak ele almış.
Haritanın bahsettiği yeri belirledinizmi ?
Sahte filan olmasın?

Sorunyok

Member
Bu durum anca sahada çözülür kardaşım
Lakin cihaz ara işaretleri görmicektir direk hedefe yönelir fakat harita ise parkur olarak ele almış.
Haritanın bahsettiği yeri belirledinizmi ?
Sahte filan olmasın?
Haritanın isaretledigi yerler de gercketen de işaretler vardı . Bunlardan biri de yukarıda attığım el işaretiydi. Haritada el işaretinin olduğu yer (aya) diye yazılmış yani avuç içi demek . Yanina da 6 MK yazılmış. Benim anlamadım mk ne demek

kaynak

Haritanın isaretledigi yerler de gercketen de işaretler vardı . Bunlardan biri de yukarıda attığım el işaretiydi. Haritada el işaretinin olduğu yer (aya) diye yazılmış yani avuç içi demek . Yanina da 6 MK yazılmış. Benim anlamadım mk ne demek
Kuzey iması var?
sayısal anlamda 9 ve 11 geçiyor

Totali 20 yapar
3 ile çarpsak 60 yapar

6 burda :)

Sorunyok

Member
Kaliteli bir dedektör yok mu bildiğiniz marka falan .benim elime geçen dedektör taşa demire ağaca ötüyordu ?

kaynak

Kaliteli bir dedektör yok mu bildiğiniz marka falan .benim elime geçen dedektör taşa demire ağaca ötüyordu ?
Bu konuda bilgim yok sair arkadaşlardan bilen yardımcı olabilir ?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ermeni birinden alınan bir haritada çarpı işaretinin yanında 6 MK yazılmış . Bu ( MK ) ne anlam ifade eder . Lütfen yardım ..?
Görsel paylaşın açıklama yapim.Kapatın bazı yerlerini görselin.

kaynak

Dedektörden önce sana alan tarama lazım derim yinede sen bilirsin

Sorunyok

Member
Görsel paylaşın açıklama yapim.Kapatın bazı yerlerini görselin.
Görsel paylaşmam çok zor .harita şuan bizde değil zaten anlattığımin dışında birşey yok .sadece çarpı isretlerinin yninda sayısal ifadelerle bu MK yazıyor. Harita elime geçerse özelden atarım

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Görsel paylaşmam çok zor .harita şuan bizde değil zaten anlattığımin dışında birşey yok .sadece çarpı isretlerinin yninda sayısal ifadelerle bu MK yazıyor. Harita elime geçerse özelden atarım
Özelden cevap alman çok zor.Konu içinde paylaşırsın görseli.Bilgim dahilinde açıklama yaparım.