Define hobisi, defineciye yardım koşulları.(mutlaka okuyun)

Comandante

Yeni Üye

1.Bölgenin hangi bölge olduğu yazılır, Köy, kasaba. merkez olup olmadığı belirtilir.

2.İŞaretler ve çevresi yüzeysel olarak fOtograflanır.(kaliteli bir makine ile)

3.Sonra konuyu açan kişi konudaki fotograflama ve bilgiyi sadece aynı bölge için dogru olarak bildirir, Farklı yerin fotograflarını konuya dahil etmez.

4.İşaret ve yüzeysel fotograflamayı yaparken güneş iz düşümünü dikkate alarak yansımalı ve aldatıcı bir fotograflama yapmaz.

5.Yardım almak isteyen kişi gerekli şartlara sahip ise Usta arkdaşların uyarılarını dikkate alır vede, vede lüzümsüz davranışlar içerisine girmez.

6.Şüphelenen bölgenin noktasal yerinden yüksekden görüntülemesini yapar vede çevresinin uyumlu olup olmadıgını ustalar anlar.

7.İşaretler vede şüpelenen yerin yön taraflarını işaretler.

8.Konuya atılan fotograflara çiziktirme yapmaz orjinal haliyle siteye gönderir.

9.Kendisine yardım yapan ustaları satın almış gözüyle değil, ricasına istinaden yardım yaptığının mantıgını anlar.

10. çekilen fotoğrafların vede konunun görsel amaçlı olup olmadıgı yada sit alanı,tümülüs,höyük,ören yeri, v.s gibi kazımı yasak yer olup olmadıgı dikkate alınır. (Bu tür önemli bölgelerin devlet tarafından korundugu vede yasa geregi cezaya uygunlugunun oldugundan sadece görsel amaçlı siteye konu açmasının bilincine varmalıdır.)

ömer1

Yeni Üye
SLM arkadaşlar ben bingöl deyim bizim burda tepede dere yatagında bi kayada daha dogrusu büyük bir taşda 14 işaret war yılan vügürü war dışa dogru yuvarlak işaretler war D işareti war warda war bana yardımcı olurmusunuz bana ulaşmak icin bu teli arayın:

Moderatör tarafında düzenlendi:
S

selçuk

Misafir
SLM arkadaşlar ben bingöl deyim bizim burda tepede dere yatagında bi kayada daha dogrusu büyük bir taşda 14 işaret war yılan vügürü war dışa dogru yuvarlak işaretler war D işareti war warda war bana yardımcı olurmusunuz bana ulaşmak icin bu teli arayın:
biz tel aramıyoruz kardeşim işaretleri etraflı sağ sol ön arka detaylı fotolarını çek ekle bakarız sana ne var ne yok yorum yaparız ne kadar çok fotoğraf çekersen o kadar çok yorum alırsın hedefe yakınlaşırsın bazen bir foto sana ben burdayım der

K

Kurtbey

Misafir
ben hayrına iş yapıyom ama. yani gönlünden ne koparsa :)

S

selçuk

Misafir

1.Bölgenin hangi bölge olduğu yazılır, Köy, kasaba. merkez olup olmadığı belirtilir.

2.İŞaretler ve çevresi yüzeysel olarak fOtograflanır.(kaliteli bir makine ile)

3.Sonra konuyu açan kişi konudaki fotograflama ve bilgiyi sadece aynı bölge için dogru olarak bildirir, Farklı yerin fotograflarını konuya dahil etmez.

4.İşaret ve yüzeysel fotograflamayı yaparken güneş iz düşümünü dikkate alarak yansımalı ve aldatıcı bir fotograflama yapmaz.

5.Yardım almak isteyen kişi gerekli şartlara sahip ise Usta arkdaşların uyarılarını dikkate alır vede, vede lüzümsüz davranışlar içerisine girmez.

6.Şüphelenen bölgenin noktasal yerinden yüksekden görüntülemesini yapar vede çevresinin uyumlu olup olmadıgını ustalar anlar.

7.İşaretler vede şüpelenen yerin yön taraflarını işaretler.

8.Konuya atılan fotograflara çiziktirme yapmaz orjinal haliyle siteye gönderir.

9.Kendisine yardım yapan ustaları satın almış gözüyle değil, ricasına istinaden yardım yaptığının mantıgını anlar.

10. çekilen fotoğrafların vede konunun görsel amaçlı olup olmadıgı yada sit alanı,tümülüs,höyük,ören yeri, v.s gibi kazımı yasak yer olup olmadıgı dikkate alınır. (Bu tür önemli bölgelerin devlet tarafından korundugu vede yasa geregi cezaya uygunlugunun oldugundan sadece görsel amaçlı siteye konu açmasının bilincine varmalıdır.)
Ben şunuda eklemek istiyorum herhangi sakatlanma kırık olayına karşı bol miktarda büyük boy sargı bezi 2 veya 3 adet 1 cm düz tahta veya özel plastik tampon ağrı kesici kemik için en ideali (arveles) süperdir.mutlaka bulundurun.

Ben yanımda mutlaka 1 enjektör ve 2 ampul jetokain bulundururum

Z

zoravcı

Misafir
ustalarım oldukça bilgilendirici bir paylaşım ellerinize sağlık.:4: