Define isareti nasıl çözülür.?

Kazıcu

Yeni Üye
Değerli abilerim herhangi bir işareti örneğin bir kayan üzerinde bir veya birden fazla kare veya yuvarlak oyma varsa bu işareti nasıl çözümler bu isaretin hazinesinin hangi tarafta ve kaç metrede olduğunu nasıl anlarsiniz? Uzman olanların değerli yorumlarini heyecanla bekliyorum.

Ngdl51

Editör
Usta sen bol bol resim yukle ustalarimiz seni yonlendirir

sandalci14

Operatör
kardeşim öncelikle zamanla sabırla çalışarak ve araştırarak tecrübe edinirsin.bu konuda uzman olunmaz örneklerle tecrübeli olunur.soruna gelince standart bilgiler vardır.oyma mezar demek çok oymada çok mezar,kayada ise kayamezarda olabilir.bu kayanın yapısına traşlanmışmı büyükmü kayanın içindemi alttan girişmi incelenerek çözülebilecek konudur.tahminin ötesinde teknolojik destek şarttır( çubuk,cihaz.veya boşluk tespit gereçleri) velhasıl ''şurda''demekle olacak iş değil.takip et bu işle uğraşanları zamanla tecrübe edinirsin saygılar.

Kazıcu

Yeni Üye
kardeşim öncelikle zamanla sabırla çalışarak ve araştırarak tecrübe edinirsin.bu konuda uzman olunmaz örneklerle tecrübeli olunur.soruna gelince standart bilgiler vardır.oyma mezar demek çok oymada çok mezar,kayada ise kayamezarda olabilir.bu kayanın yapısına traşlanmışmı büyükmü kayanın içindemi alttan girişmi incelenerek çözülebilecek konudur.tahminin ötesinde teknolojik destek şarttır( çubuk,cihaz.veya boşluk tespit gereçleri) velhasıl ''şurda''demekle olacak iş değil.takip et bu işle uğraşanları zamanla tecrübe edinirsin saygılar.
Yani abi herhangi bir yerde bulunan bir yuvarlak ve ya ucgen isaretin standart bir çözümü yoktur Nerede ve nasıl bulunduğuna göre çözümlenir ve tecrübe lazımdır mi demek istiyorsunuz ?ayrıca ben size üzerinde kare oyma bulunan resmi gösterse siz bana bu konuda bilgi verebilirsiniz.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Yani abi herhangi bir yerde bulunan bir yuvarlak ve ya ucgen isaretin standart bir çözümü yoktur Nerede ve nasıl bulunduğuna göre çözümlenir ve tecrübe lazımdır mi demek istiyorsunuz ?ayrıca ben size üzerinde kare oyma bulunan resmi gösterse siz bana bu konuda bilgi verebilirsiniz.
Usta evvela hoş geldin , hayırlı olsun.
Bahsi geçen yeri ve işaretleri görebilirsek, herkes kendi bilgisi ve tecrübesine dayanarak yönlendirme yapacaktır.

The Thing

C*
Süper Moderatör
İşçiliğin kalitesi önemli.

Kazıcu

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 248643
Abi üzerinde kare işaret olan taş bu taş arazinin fotoğrafı şuanda elimde yok ama eski bir yerleşim yeri şuanda tarım arazisi kup parçaları eski bina yikintilari var her yerde bu taşı buralarda kim görse bu bir işaret diyor ama nereyi gösterdiğini ve anlamını söylemiyor ben sizden bir yardım bekliyorum

harun0606

Aktif Üye
1 cisi bu taş define ile alakası yok yapısal olarak kullanılmış. 2 cisi define işareti kesin şudur demek imkansızdır define işaretinin kesin çözümünü sadece işareti yapan bilir. mesela oyma mezardır bu net ama mezar oymanın neresinde dir bu zor

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yapıdaki delikler bir yere oturtma için yani kullanım amaçlı yapılmış yapı kaidesidir, oyma, sunu çukuru vs emareler içermez.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Orda gömü yok.
Fotoğraftaki, kullanım amaçlı açılmış o oyuklar.
tek tekçilik nedir araştır..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 248643
Abi üzerinde kare işaret olan taş bu taş arazinin fotoğrafı şuanda elimde yok ama eski bir yerleşim yeri şuanda tarım arazisi kup parçaları eski bina yikintilari var her yerde bu taşı buralarda kim görse bu bir işaret diyor ama nereyi gösterdiğini ve anlamını söylemiyor ben sizden bir yardım bekliyorum
Bu pazarın atanı-pinokyosu çok olur.
Doğruyu söylersin, inanmaz.
İnanmak istediğine inanır.
Aradan 6-10 ay geçer, gelir.
Abi şuna bir el atsak.
El atalım da atılacak yer kalmamış.
Anasını ağlatmışınız, işaretler bile kalmamış.
Neyse...

Bunlar işaret değil kardaşım.
Bilmeyenler yine tahminde bulunmuşlar amma tutmamış.
Bu KAPI MEKANİZMASIDIR.
Birde bunun üst tarafı olur.
Kapı kanatları burada hareket eder.
Arşivden sana benzerlerini atardım amma, flaşı evde bırakmışım maalesef...

Facebooklarda zaman öldürmesin kimse, gelsin bu siteye takılsın.
Kafası rahat eder. Günaha girmez. çok şey öğrenmiş olur.
İnsanlarla sanalda kavga etmez....