Define işareti

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Fotoğrafı düzelttim görünürde giriş yok diye düşünüyorum. Oyma dediğiniz delik ise ruh deliği diye tabir edilen delik olmalı. Mezar odasına kadar iner. Yılan kameranız varsa deliğin içine salıp takip edebilirsiniz ve şansınız varsa odanın içini görme fırsatınız olur. Oda nerededir? Bu resimlerle tespit etmek çok zor. Detaylı çokça uzak yakın çevre resimler çekmeniz lazım. Kanaatimce kayadaki ağacın kökü sizi odaya götürür ama yine de ustaların fikirleri önemli. Resim yetersizliği var imkanınız varsa yön belirterek daha fazla resim yükleyin.

Ekli dosyayı görüntüle 247115

nathandrake

Aktif Üye
Kapatılmış mağara girişi tabii burada dikkat edilmesi gereken tuzaklı giriş olabilir bir de havalandırma tıkalı olduğundan iceri de gaz birikmesi ihtimaline dikkat edin

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bu kadar bariz bir şekilde giriş verilmez, aldatmaca olur ve girişi başka yerden verirler, ufak bir kapama yada küçük bir tünel vasıtasıyla inilir, burada kafa karıştıran olay oradaki delik nereye gidiyor, hava akımı var mı kontrol ettin mi?

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ustalar mevzuya uyanmışlar
adamlar açıkça giriş yapmazlar herhalde
havalandırma deliği oradaysa mezar da uzak olamaz
toprak altı seviyeleri kontrol edilmeli

kahrolasıca bizanslılar hepinizden nefret ediyorum
:D

Acemi1071

Yeni Üye
Hava akımı yok. İstenilen şekilde resim çekmek arazi şartları nedeniyle malesef mumkun degil yakından çekmek zorunda kalıyorum ve kadraja sığdırmak çok zor. Devasa bi kaya uydudan ölçum yaptım şüphelenilen alan en az 20 dönüm. Giriş bulmak için tecrübemiz yetersiz

Acemi1071

Yeni Üye
Sadece mezar olamaz diye dusunuyorum çunku çok buyuk. Kapalı mağara olduğunu varsayarsak hiç merdiven iniş çıkış olmasa bile duz olan kısım 5 dönumdur. sagından solundan iki dere geçiyor kayatın bitimi iki derenin birleşimine kadar devam ediyor. İçerisi bi şehir bi yaşam alanı olabilir. Bilindik biyer ama yakın tarihte genis çaplı bi kazı yapılmamıs en fazla kazan iki metre kazmıs

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sadece mezar olamaz diye dusunuyorum çunku çok buyuk. Kapalı mağara olduğunu varsayarsak hiç merdiven iniş çıkış olmasa bile duz olan kısım 5 dönumdur. sagından solundan iki dere geçiyor kayatın bitimi iki derenin birleşimine kadar devam ediyor. İçerisi bi şehir bi yaşam alanı olabilir. Bilindik biyer ama yakın tarihte genis çaplı bi kazı yapılmamıs en fazla kazan iki metre kazmıs
Bu 2 mt lik islem yapilmis yer neresi resmi lazim .ugrasanlarla muhattap olup nabiz yokla neye gelmisler ne onlari cekmis..ogren

Acemi1071

Yeni Üye
Turko çizimden bisey çıkaramadım. Yorumlar için tesekkur ederim herkese. Kazılan yerler kayda değer şeyler değil eminim rasgele kazılmıs. Mujde buluruz umuduyla. Bitanesi ilgimi çekti bu kapınin oldugu yer dogu tarafı tam tersi yonde batıda kayanın dibi kazılmış oda 50 60 santim derinlikte

Acemi1071

Yeni Üye
Şimdilik beklemedeyiz abi biraz daha araştırıp profesyonel bi ekiple geniş çaplı bi kazı yapabiliriz. Tuzaksız biyerden. Kapak veya kayanın zayıf biyerini bulmak gerek. Cin olayı sıkıntı o yonde çok soylenti var en buyuk engelde o