Define olduğundan şüphelendiğim bahçemdeki kayalar

Fkr

Yeni Üye
Sayın ilgili arkadaşlar merhaba, Giresun'da kendi bahçemde ,define olduğundan şüphelendiğim dere üzerindeki bahçemin ortasındaki kayaları sizlerle paylaşmak ve yorumlarınızı almayı çok istiyorum. Umarım beni bu konuda yönlendirip teşvik edebilirsiniz. Resimleri paylaşıp sizin bilgi ve birikiminizi aktarmanizi rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
En alttaki kayada × var gibi, eğer orjinal x ise uğraşmaya değer....

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Evet işaret var görünüyor. Ve bu üst iste bindirme kayalarla tuzak kurmuş sanki.
Böyle düşününce mekan boş olmamalı. Ne varsa uzakta olmamalı.

Ya da olan orada değildir yakın bir bölgededir, lakin bölgede çalışma yapılmasın diye sakatlık çıkarılmak istenmiştir. Bilemiyorum. Benimki kendimce bir yorum.

Üstadlar daha doğru bilir, yorumları bekleyiniz.

1649141608757.png

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kayalarda oyma varmı acaba. Baktınızmı

Fkr

Yeni Üye
Bu kayalar yüzyıldır burada duruyormuş ,etraftaki ağaçları ve çöpleri temizlemesem karşılaşmayacaktım. Bizimkiler burayı ilk aldığında (100 yıl önce) bu kayalar yine böyle duruyormuş. İlk üç resim aynı kayalardan, 4.resim biraz daha yukarıda (20 metre civarı).merdivene benzeyen alt katları toprağı biraz kazınca gördük

Fkr

Yeni Üye
Evet işaret var görünüyor. Ve bu üst iste bindirme kayalarla tuzak kurmuş sanki.
Böyle düşününce mekan boş olmamalı. Ne varsa uzakta olmamalı.

Ya da olan orada değildir yakın bir bölgededir, lakin bölgede çalışma yapılmasın diye sakatlık çıkarılmak istenmiştir. Bilemiyorum. Benimki kendimce bir yorum.

Üstadlar daha doğru bilir, yorumları bekleyiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 300737
Bu nasıl bir tuzak olabilir acaba, içinde mağara olma ihtimali varmıdır buranın yada tuzak için boşluk

spyfrs

Moderatör
Moderatör
dedektörün yok mu x işareti var bariz belli duruyor malzeme burda diyor ama mezar ama başkabirşey lakin 2-2.5 metreyi geçmez derinliği ama kazmaya başladığında yada kayalardan birini kaldırmaya çalıştıgında tepedeki kaya senin sonun olabilir bu yüzden sen önce düşecek kayaları tepeden indir sonra çalışma yapabilirsin önce emniyet para candan önemli değil.

Zemin bozuk

Bilgili Üye
x işareti 3 taraf aynı uzunlukta duruyor sol taraf da kısa DİKKAT

X işaretinin Sol tarafına doğru biraz daha Resim gönder. Sonrada hayırlı olsun, diyelim?