Define yeri öğrenmek için dua???

dereotu

Yeni Üye
Allahın verdiği sonsuz nimetlerle en zenginleriyiz.. Herşeyin hayırlısı. Konuyu gören görmeyen herkesten Allah razı olsun

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu kadar insan burda neyin peşinde?
Hepsi o duayı arıyor
Asıl define o dua bilen varsa
Çıksın söylesin çok ciddiyim artık yeter
Yıllardır gözümü kirpmadan bekliyorum :S:

sandalci14

Operatör
2 küflü para bulup müzeye götürüp harçlık almak istiyoruz.bunu bulmak içinde alet edevat lazım en basitinden bir dedektör lazım bunun riski vat gitgel masrafı var.yani bulmak için maddi manevi destek.aramak azmetmek. nasip olması lazım lazımda lazım kardeşim.hayallerimiz çok büyük oluyorda gerçekler maalesef..

Bahhalebah

Aktif Üye
dereotu kardeşim bir ara öyle dualar yazan bir kitap okumuştum işte kurşuna şöyle yaz daha çok balık tutarsın işte yatarken şunu kalkarken bunu oku hazine gömülü yeri bulursun falan gibi fakat bunların hiç birisi doğru değil bir ata sözümüz derki kişiye hitaben değil lütfen yanlış anlamayın itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı çok derin bir ata sözüdür bu işler önce dua ve çok büyük tecrübe imkan ekip ekipman daha aklıma gelmeyen bir çok şey ister öyle üç beş duayla malı bulmayım parayı alayım yok öyle şeyler fakat her bir duada sana hazine gibi geri dönecektir Allah kabul etsin.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Hepsi o duayı arıyor
Düşünsene sana vermiyorlar dua demeyimde bu işim püf noktasını :) Dünyadaki herkes sırtında bir çuval altınla geziyor ama sana söylemiyorlar.
Naparsın o zaman :)

canahmed

Member
Hepsi o duayı arıyor
Aslında en güzel dua, sakin bir yerde gönülden geçeni Allah'tan istemektir,Arapça değil,kendi öz dilinlle

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Define bulmak için dua yok ama rızkının artması için dualar var. Dene faydasını görürsün

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhabalar sayın dostlar ve ustalar.

Ama rüyada ama başka türlü define yeri

öğrenmek için bir dua veya ayet bileniniz varsa paylaşabilirmi ?
Değerli kardeşim sen hiç rüyasında para görüp uyandığın avucu boş uyanan gördünmü. İşte istediğin bu dua yada istihare olayı aynı bunun gibidir. Gördüğünü alamayan, gösterilipte dala geçilenler ve alamadığı içinde kafayı yiyenler var. O yüzden bu yolların en temeli takvadan geçer. Bunun sana en iyi örneğini Hz. Ali Efendimizden örnek vererek anlatayım.

Fakirin biri, bir ağaç dibinde gölgelenmekte olan Hz. Ali (r.a.)’ye gelir, ihtiyaçlarını arz eder:
– Çoluk çocuk sıkıntı içindeyim, ne olur bana biraz yardımda bulunun, der.
Hz. Ali (r.a.) hemen yerden bir avuç kum alır, üzerine okumaya başlar. Sonra da avucunu açar ki, kum tanecikleri altın külçeleri hâline gelmiş.
– Al, der fakire. İhtiyacını karşıla!
Fakirin gözleri yerlerinden fırlayacak gibi olur:
– Allah aşkına söyle yâ Emîre’l-mü’minîn! Ne okudun da kum tanecikleri altın oluverdi? der. Hz. Ali (r.a.) anlatır:
– Kur’ân-ı Kerîm, Fâtiha sûresine gizlenmiştir. Bende Kur’an-ı Kerîm’i okudum, yani Fâtiha sûresini okudum bu kumlara.
Bunu öğrenen fakir durur mu? O da bir avuç kum alır ve başlar okumaya. Okur, okur, okur… Ama kumlarda bir değişiklik yoktur. Altın filan olmuyor, aynen duruyor. Tekrar gelir ve İmam Ali kerremallâhü vechehû hazretlerine:
– Ben de okudum, ama birşey değişmiyor; kumlar altın olmuyor, der. Emîrü’l- Mü’mînin Hz. Ali (r.a.) boynunu büker, mahcup bir edâ ile cevap verir:
– Ne yapayım, der. Duâ aynı duâ; ama, okuyan ağız aynı değildir! Duâ tamam; lâkin, okuyanın ihlâsı ve teveccühü tamam değildir!..
İşte bütün mesele buradadır. Okuyanın ihlâsında ve teveccühünde… Aynı duâ; aynı îman, aynı İhlâs ve aynı teveccühle okunacak ki, aynı netice elde edilebilsin. Yoksa kumu altın yapmak gibi bir iksire sahip olabilmek mümkün olmaz.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Keske olsaydı olsaydı öyle bir ilim, ne işaret çözmekle uğraşırdık nede işaret aramakla