Defineciligin yapılma sebebi

dogan1971

Yeni Üye
yok zengin olan 3 aile çok yakın bildiğim için.. birisi bizim köyde köy için bir yer yapımında güzel bir mal buldu... şuan 3000 dönüm tarlaları var.. eşimini amcası biz evlenmeye yakın nişanlıyken damat bizi şuraya götür diyen biriydi.. 250 büyük baş hayvanı mandırası odlu 3 yılda... kendide diyor bizim arazilerde çok geziyormuşsun hayırdır bizim oralarda bulduğumu mu duydun diye .. o yüzden yakın lar bulunca bizde iyi gaza geliyoruz hani.
hocam bizim buralarda hafriyat yıkımla uğraşan bir köylümüz var onunda yıkım esnasında evdeki bir gömme dolabın arkasından bir çuvala yakın para bulduğu söyleniyo aslı varmı yokmu bilmiyorum fakat kepçeler kamyonlar birden aldılar yürüdüler hatta birgün annem rahmetli sormuşdu oğullarından birisine gülerek çalışana Allah verir ben hergün bir çeyrek kazanıyorum şükürler olsun demişdi

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hocam bizim buralarda hafriyat yıkımla uğraşan bir köylümüz var onunda yıkım esnasında evdeki bir gömme dolabın arkasından bir çuvala yakın para bulduğu söyleniyo aslı varmı yokmu bilmiyorum fakat kepçeler kamyonlar birden aldılar yürüdüler hatta birgün annem rahmetli sormuşdu oğullarından birisine gülerek çalışana Allah verir ben hergün bir çeyrek kazanıyorum şükürler olsun demişdi
vallaha ben inanıyorum dostum

ersann

Engellendi
beni de @tatar26 bilir bir kaç kişi daha paraya ihtiyacım yok :)
ne zaman ihtiyac olsa gidip bir iki lahit çıkarıp satıyom öyle geçiniyoz bizde :)
vayy ustabm be bu laflan kirdin gulmekten beni ucuzda olsa ,,lahit ,,satiyorsun desen ya valahi yasa bu laflan birtakiya buldumu aber ver sana rusiyadan alici salem ucuza kacirma lahidi :)

AYDINLI

Yeni Üye
Ben 6 seneden beri bu işi yapıyorum birşey kazanmadim 1,2sikke harici birşeyde kaybetmedim ZATEN şu zamanda bazı insanların ŞEREFÏNDEN BAŞKA KAYBEDECEK bir şeyi kalmamıŞ........

BERBER

Yeni Üye
Üstadım ben bu işi macera ve zevk amacı ile yapıyorum

BlackGhost12

Yeni Üye
Bana kızıcaksınız ama şunu yazmadan duramayacağım define nasip işidir ama ben ne zengin adamların ne hobi yapanların nede gösünü bulucam hırsı bürümüş insanların bu işle ilgilenmesini istemiyorum onca kere söyledim başkasına yer söylemesin kimse diye. Ve şuna yüzde %100 eminimki eğer ben bişey bulsam kimseyle ölsem dahi paylaşmam ve hakkıma göz dikenide canından ederim..