Defineyi boşverin.Devlet baba 300 koyun+maaş veriyor :)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarlanı ipotek alıp asgari ücrete çoban tutuyor seni :)

azzem

Bilgili Üye
haberlerde dinledim bence güzel bi proje

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Memlekette çoban kalmadı.
Yetersiz de olsa bir başlangıç.

Bence 2 yıllık "ÇOBAN" yetiştirilecek, baytar mekteplerinin altında yüksek okullarda bölüm açılmalı.
Çobanlarımız diplomalı ve SGK kapsamında olmalı.

Çobanlık çok kıymetli bir PEYGAMBER MESLEĞİDİR. Tüm peygamber efendilerimiz istisnasız çobanlık yapmışlardır.
Hal bu olunca; çoban ahlakı peygamber ahlakı gibi olmalıdır.
Heyhat; ne kadar da uzaklaşıldı bu ahlaktan.

Birşeyler yapmaya çalışmak; hiçbirşey yapmamaktan elbette iyidir.

Hayırlı Olsun.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Çok beğendiğim bi proje. Umarım tarım ve hayvancılığa katkısı çokça olur. Özel sektör elinde vicdansızca harcanmaktansa kendi işinin patronluğunu yapar vatandaşım. Eleştiren arkadaşlarımız bunun yerine farklı bir alnetnatif getirerek dillendirseler daha faydalı bir forum, bir görüş alış verişi olur kanaatindeyim. Selametle.

ragıp

Uzman
asıl amaç, köyden kente olan göçü engellemek.
ama olmayacak. 300 koyunu alanlarda hüsrana uğrayacaklar. batacaklar.

kanun koyucu 300 koyun verecek. Köylü amcamın kafası, Kanun koyucudan fazla çalıştığı için koyunu alacak.
ama köye dönmeyecek. ucu açık, uygulanması zor.

aynı destekleme yasası gibi laçkalaşacak. haksız kazançlara zemin hazırlayacak.

inşallah yanılırım
selametle

Hırçın

Member
Gecen senede buna yakin bir proje vardi .tavuk .koyun. inek hangisine bas vurmak istiyorsan ona dilekce veriyordun .tarim ilceden .ogle tahmin ediyorsam maddi durumu dusuk insanlara veriyorlardi.koyden iki kisiye cikti .ve maddi durumu iyi iki kisiye .arkadaslan muhabbet ediyoz nasil sana cikar diye .adamim vardi dedi.zaten adami demis sen bas vur ben senin isini hallederim diye...ve koydede ihtiyac sahibi okadar insan varken .biz insanlar nezaman insan olmayi becerecez.

adem44

Bilgili Üye
Gecen senede buna yakin bir proje vardi .tavuk .koyun. inek hangisine bas vurmak istiyorsan ona dilekce veriyordun .tarim ilceden .ogle tahmin ediyorsam maddi durumu dusuk insanlara veriyorlardi.koyden iki kisiye cikti .ve maddi durumu iyi iki kisiye .arkadaslan muhabbet ediyoz nasil sana cikar diye .adamim vardi dedi.zaten adami demis sen bas vur ben senin isini hallederim diye...ve koydede ihtiyac sahibi okadar insan varken .biz insanlar nezaman insan olmayi becerecez.
Biz insanlar demişsiniz insan kaldımıkı Bi doğruları de bakım senı turkıye dünya dışı yaparlar ornek bir doğru diyim faiz heramdır ama tur kıyenın her yerı faızle ıslıyor kadına bakmak heramdır ama turkıyede kadın erkek kol kola ders çalışıyor okullarda şimdı insanlar kızacak İnsanların açtığı yara kapanır sehıtlıkle son bulur ama ALLAH IN ACTIGI CEHENNEM KUYUSU KAPANMAZ o boy le demıs su soyle demıs tın FATIHIN İZİNDEYİZ FATIHIN İZİNDEN GITMIYENLER HERKEZ HAINDIR sebebı peygamber mujdelemıs peygamberın muzdeledıgının ızınden gozu kapalı gıdılır BENIM GOZUMDE fatıh ıstanbulu aldı sen oraya karı oynatasın dıye almadı doğruları dedık insanlah benı ıdam etmezler sımdı yobaz dıcekler ozaman en buyuk yobaz fatıh sultan Mehmet dıyecegım bende ozaman susacaklar bu tıp ınsanlar münafık ulke bu tıp ınsanlar yüzünden faıze ahlaksızlığa yasanmazlık hale geldı yoksa ınsanlara doğru yolu gosterırsen ınsanlarımız anlayışlıdır uzum uzume baka baka kararır bizde hep sıyah adamlara baktık karardık fakırın hakkıda yıyılıyor bu yüzden cunkı onculuk yapacak daha guclu musluman tayfası çıkmadı çıksaydı ısler duzelırdı kımın hayırlı kımın hayırsız olduğunu ALLAH bılır buyuzden kimseye karalama yapmıyorum ama gerçekte açlık korkusu ülkede almış basını gıdıyor bu yüzden en rahat benım heralde dusunce tasam yok elhamdulıllah bı düşüncem kup onuda sehırden uzaklasmak ıcın ıstıyorum adamların sacları bem beyaz olmuş genç yasta gercı kendı aklından sacları beyazlamış o ayrı ac gözlü olduğu ıcın onu alırım makam mevkı dusuncesı derken saclar bem beyaz olu verıyor evdekı koltuğumu ona mı versem acıysım geldı :D .