Değerli bilgilerinize ihtiyaç var.

dostozgur

Aktif Üye
Merhabalar, öncelikle yanlış yere actiysam konuyu şimdiden özür dilerim. Resimlerde gördüğünüz küp şeklindeki taş bir tanıdığın tarlasından çıkmıştır. Ölcmedim ama yaklaşık 70-80 cm uzunluk 30-40 cm genişliğinde 2 kişinin bile çok zorlanarak kaldirabilgi çok ağır bir taş,fakat dedektör tutulduğunda ötüyor.ne olduğunu merak ediyoruz sizede danışmak istedim.bu hafta matkapla delmeyi düşünüyorlar,acaba küp şeklinde olunca aklıma kaplanmış bir malzeme olabilir mi diye geldi de.degerli yorumlarınızı bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 238402Ekli dosyayı görüntüle 238404

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu tasin ilk fotoya gore sag tarafi sanirim toprakta dik konumda durabilsin diye elden gecmis. Matkapla delmeden once cihaz neresinde ses veriyor onu belirleyin, sonra hangi deger cikiyor ekranda ona bakin. Cogu basit-orta segment cihaz altina ses vermez. Internette arastirin bakalim o degerlerde ses veren, sizin cihazinizin benzerleri, hangi metale ayni sesi vermis. Hatta isterseniz cihazin ses aldigi andaki ekran goruntusunu paylasin tecrubesi olan arkadaslar yorum yapar.
Kirip delmeden once yapilmasi gereken islemleri yapin en son bu secenek kaliyorsa deneyin. Benim fikrim kayanin boydan bakildiginda ortasinda cember gibi cevreleyen bir bolum var, orada bir metal kullanilmis.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhabalar, öncelikle yanlış yere actiysam konuyu şimdiden özür dilerim. Resimlerde gördüğünüz küp şeklindeki taş bir tanıdığın tarlasından çıkmıştır. Ölcmedim ama yaklaşık 70-80 cm uzunluk 30-40 cm genişliğinde 2 kişinin bile çok zorlanarak kaldirabilgi çok ağır bir taş,fakat dedektör tutulduğunda ötüyor.ne olduğunu merak ediyoruz sizede danışmak istedim.bu hafta matkapla delmeyi düşünüyorlar,acaba küp şeklinde olunca aklıma kaplanmış bir malzeme olabilir mi diye geldi de.degerli yorumlarınızı bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 238402Ekli dosyayı görüntüle 238404
Ben tasi kirmadan önce.. cevrede aynı cins başka kaya varmı onu bulup .. onada makina tutmani ve cihazın ne tepki vereceğine bakardım ....

dostozgur

Aktif Üye
Değerli bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.aynen anlattiklarinizi uygulatmaya çalışacağım