Değerli olan varmı icinde

yagiz

Aktif Üye
@ıYı ustalarim hayırlı sabahlar tamam kültürel varlık tamam en doğrusu en güzeli müzeye teslim etmek fakat elinde dedektör sabahtan akşama dağ bayır dolanan gerek hobi gerek umut dünyası bu buluntular dönem parası eyvallah fakat içinde nadir ve değerli olan var mıdır bunlar maddi açıdan ülkemiz sınırları içinde hiç mi para etmiyor okey sitemizde alım satımı ticareti yasak hepimiz zaten müzeler için uğraşıyoruz muzelerimiz için topluyoruz merakım bunlarin hiç mi değeri yok yurdumuzda

Ekli dosyalar

ersen0010

Bilgili Üye
Arkadaşım merak ettiğim için soruyorum bölge neresi. Arka yüzünde ay olan parayı merak ettim

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@ıYı ustalarim hayırlı sabahlar tamam kültürel varlık tamam en doğrusu en güzeli müzeye teslim etmek fakat elinde dedektör sabahtan akşama dağ bayır dolanan gerek hobi gerek umut dünyası bu buluntular dönem parası eyvallah fakat içinde nadir ve değerli olan var mıdır bunlar maddi açıdan ülkemiz sınırları içinde hiç mi para etmiyor okey sitemizde alım satımı ticareti yasak hepimiz zaten müzeler için uğraşıyoruz muzelerimiz için topluyoruz merakım bunlarin hiç mi değeri yok yurdumuzda
keşke temizlemeseydiniz.
sikkelerde beklentileri karşılayacak değer yok. temizlendiği için (sanırım porçöze yada asite atılmış) hiç bir heyecanı kalmamış. sikkelere en büyük değer katan unsur patina dır.
genel olarak yurt dışındaki gibi online müzayede yada satış yapılamadığı için yurdumuzda piyasası yok.
müzeye teslim ettiğinizde komisyon kurulur. Fiyat belirlenir ve size ödeme yapılır. İtiraz etme hakkınız vardır. İtiraz edildiğinde ,üst komisyon kurulur. Buna itiraz hakkınız yoktur. İlaveten üst komisyon kuruluna katılanların masraflar (ulaşım, yemek, konaklama ve yevmiyeleri) size yüklenir. yani alacaklıyken verecekli olabilirsiniz.
koleksiyonerler veya bazı alıcılarda olabilir.

yagiz

Aktif Üye
Ustam çok teşekkür ediyorum asit uygulamasi yaptım kendim hiç okunmuyordu dönemini ve ne olduklarını merak ettiğim için açıkçası bu işlemi. Yaptım hangi medeniyet yaşamış bunu araştırdım olmadı götürüp veririm müzeye vlf bir makinem var işte tek tek ile amacım pulse bir makine alabilirsem güzel bir denkle hepsi bu ustam çok sağol hayırlı akşamlar