Değerli ve mineral

adem44

Bilgili Üye
Toprak altında çubukla altın olan yerde mineraldemmi daha guclu çekim alıyorsunuz 5 6 yerim var 1 sağlam iş goren cubukla baktırdım horosanlı sandığım yeri bile saglama cubuk cekmedi Ekli dosyayı görüntüle 240255 bu resimdeki horosan değilmi Ekli dosyayı görüntüle 240256 kırdıgım horosan kayadan cıkan içi komur dolu goz sanırım bu kayada horosan eger horosansa demekki sağlama cubuk bu yerden sınyal almadı bu resimdekiler horosanmı ustalar bunu oğrensam kafı.

adem44

Bilgili Üye
Bi eksiklik var acıp bakmadan anlamam mumkun değil eger yukardakıler horosan degılse demekki cubuklarım mınerale gitti .

adem44

Bilgili Üye
Yukardakı tasa sırke doktum kırmızı olan kemık gibi bişey ufaldı tas degil ne oldugunuda pek anlıyamadım tas biraz esneklıgını kaybetti ama fazla degil .

poseidon2023

Uzman
metalik madenli kayalar vardır manuyel kullanılan cubuklar buna gider

örnek
Ekli dosyayı görüntüle 240273

her horasan olan yerde mazeme olacak diye bir şart yok

yapman gereken horasan deyip aldıgın yerin uzaktan resmini ve cevre resmini cekin bakalım ne var

adem44

Bilgili Üye
metalik madenli kayalar vardır manuyel kullanılan cubuklar buna gider

örnek
Ekli dosyayı görüntüle 240273

her horasan olan yerde mazeme olacak diye bir şart yok

yapman gereken horasan deyip aldıgın yerin uzaktan resmini ve cevre resmini cekin bakalım ne var
Bu yer hakkında Konu acmıstım ustamızdan okey almıstım yukardaki resim horosana benciyormu yada doğal kayaya bunu oğrensem kafi birde ustam bu mineralli kayaya cubuk hizli tepkı veriyormu yada gecmi tepkı veriyor .

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
actıgın konuyu ve ustan kim bilmiyorum
horasan dedigin taşı su bardagın içine koyun ve telefonuda bardagın üstüne koyarak resim cekin resim net olur o şekilde bakalım
yüz metre ilerde tüp büyüklügünde bu taş olsun diyer yerde yüz kilo altın olsun bu kaşa gider üzerinde iken hızlı gider