Değirmen Arıyoruz

Emrays39

Yeni Üye
Selamın aleyküm ustalar kırklareli vize civarında bir değirmen arıyoruz rivayete göre 3 değirmen olup yıldız dağlarına kadar sıralanıyor 2 si bulunup 3.sü bulunamıyor aldığımız bilgiler ve araştırmalar ile bir yere yaklaştık sizlerdende yardım istiyoruz bildiklerinizi veya duyduklarınızı paylaşırsanız sevinirim ve eşkiya belgeleri ile bağlantılı olduklarını bilmiyoruz sizce de öylemidir?

Son düzenleme:

leon

Aktif Üye
Kim 'ben bulamadım, al sen bul', der ki?

Emrays39

Yeni Üye
Öyle değil eşkiya belgelerindeki gibi sadece bir rivayet yada efsane her şey anlatılanlardan ibaret şuanda elimizde somut bir şey yok

mayhem

Co Admin
Co Admin
2 değirmeni siz gördünüzmü gidip araştırma şansınız oldumu yoksa sadece duyummu bu 2 değirmende .

Emrays39

Yeni Üye
Biz sadece 2 değirmeninde zamanında bulunduğu duyduk eşkiya belgelerinde olan yerleri araştırdığımda bazı yerlere benziyor ama tam benzetilen yerler değil düşünüp araştırdığımız yer eski bir dere çatağı ve 2 3 metre yükseklikte bir tepe dik şekilde ve sanki yamaçtan düşmüş taş kalıntıları var

Feda

Bilgili Üye
rivayete göre koşturcana,deniz gören nehir gören göl gören yeriniz yokmu?çık hakim tepelerine kayaları incele,işaret bul,sunak bul bişey yapamazsan tektek yap.olay rivayet.bulunan 2 değirmende duyum.yorma bence beynini de ayaklarını da...

hayrını_gor

Member
rivayete göre koşturcana,deniz gören nehir gören göl gören yeriniz yokmu?çık hakim tepelerine kayaları incele,işaret bul,sunak bul bişey yapamazsan tektek yap.olay rivayet.bulunan 2 değirmende duyum.yorma bence beynini de ayaklarını da...
Ustama katiliyorim ,bu sekilde hem motivasyonun artar birseyler yaptikca illa boş atip dolu vurmana gerek yok,cevrendekileri gormen bile zevk_i sefa veriyor inan bana. hemde huzurun artar.efsaneler falan bos is bunlar.bos islerle ugrasma ustam baya zaman emek maddiyat kaybi.