Değirmen Taşı Buyrun Arakdaşlar!!

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Hazır çubuk hiç almadım ve kullanmadım ustam.
Kaynak Teli satan HIRDAVATÇIYI bul,

4 veya 6 mm PİRİNÇ KAYNAK TELİ
4 MM BAKIR KAYNAK TELİ

50 cm.lik boyda satılır. 2 şer adet al. 10-12 santimden bük.
Boşluk için yeter inşallah.

mineralle uğraşmayım diyorsan GÜMÜŞ ÇUBUK alacaksın.
Gümüş Çubuğu da internetten alabilirsin.

Sanal Metal Marketiniz

Yalnız şunu söylemeliyim: 3 günde çubuk ustası olmak zor.
Lakin bir yerden de başlamak lazım.
Aşağıdaki yazdıklarıma da vaktiniz müsait olursa bakınız veya en azından ilgili bölümleri oku kardaşım inşallah.

Çubukla Boşluk Bulmak ve Çubukla Değerli Maden Tespiti Yapmak @BulursamKader25

Hocam 50 cm 2 adet pirinç kaynak teli aldım 6MM olaranından 11cm den büktüm L şeklini aldı bakır olanın 2mm varmış 4 veya 6mm yokmuş başka zaman alıcam. Bu pirinç kaynak telinde bana dikkat edeceğim noktaları nedir? Araziye çıkmadım daha. Bana bu altın ve boşluk gösteriyor sanırım? Birde sap tutma yerleri elde rahat dönmesi açısından makara koysam plastik olur mu? Çünkü eller terleme yapıyor.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hocam 50 cm 2 adet pirinç kaynak teli aldım 6MM olaranından 11cm den büktüm L şeklini aldı bakır olanın 2mm varmış 4 veya 6mm yokmuş başka zaman alıcam. Bu pirinç kaynak telinde bana dikkat edeceğim noktaları nedir? Araziye çıkmadım daha. Bana bu altın ve boşluk gösteriyor sanırım? Birde sap tutma yerleri elde rahat dönmesi açısından makara koysam plastik olur mu? Çünkü eller terleme yapıyor.
keçeli kalem kabından veya kola vb.içilen pipetlerden kundak yapıp kullanabilirsiniz.

İlk yapacağınız şey: Çubuk sizde boşlukta ve maden de nasıl hareket veriyor?

Apartmanda oturuyorsanız ve alt kat var ise; odanın bir kenarından diğer kenarına çubukları göğüs hizasında yürü.
Çapraz mı yapacak, yanlara mı açacak tespit et. Hareketleri gör işin özeti.

Değerli tespitini de yazdığım konudan bakıver ustam. O iş biraz teferruatlı.

Kolay Gelsin.