Değirmen tecrübesi olanları bekliyorum

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

poseidon2023

Uzman
odanın boşluk sınınlarını belirlersin sonra belirledigin köşeler arasında kurşun bakarsın varsa noktanı koyarsın devamında tüneli koludoru varmı diye belirledigin kurşundan bir metre daha dışa dogru cıkarsın tünel boşlugu bakarsın boşluk varsa tünelin girişine gider girişi bulursun orayada kurşun ile bak kurşunu sol tarafta yakalarsan iki tane olmalı bu kapak taşı olur kaldırırsın sola dogru acılır basamaklar cıkar

örnek çizim

Ekli dosyayı görüntüle 196662

Ekli dosyayı görüntüle 196663

Puhu

Yeni Üye
Selam.çift kanatlı kapısı var değirmenin,ve sağ kapısının yanındaki taşta Kk harfleri kazınmış taşa...dikkatli bakmayınca görünmüyor.lütfen acil yorum.yeni üye oldum siteye,acemilikten foto gönderemedim

poseidon2023

Uzman
hiç bir deyirmende kanatlı kapı kullanilmaz yanlışın var

sayfanda paylaşım yapın resim nasıl yüklenir diye konu vardır oraya bakın yükleyqewruin yardım ederiz i@Puhu

Keskingöz

Süper Moderatör
hiç bir deyirmende kanatlı kapı kullanilmaz yanlışın var

sayfanda paylaşım yapın resim nasıl yüklenir diye konu vardır oraya bakın yükleyqewruin yardım ederiz i@Puhu
Puhu sen Poseidon ustaya bakma. O biraz celallidir. Define mevzunda kesin olamazlık yoktur. Her ihtimal değerlendirilir. Senin değirmenci keyfe keder çiftli kanatlı kullanmak istemiş yapmıştır. Fotoğrafları at bakalım inşallah.

man_correct

Bilgili Üye
Yer altı değirmeni diye birseymi var yüzüklerin efendisindeki elflerin bugdaylarinimi un yapıyormuş değirmen varmış zamanla toprak altında kalmış desen buna.güzel bosluk tespiti yap su kunkleri seni mahsene goturmez

Keskingöz

Süper Moderatör
Yer altı değirmeni diye birseymi var yüzüklerin efendisindeki elflerin bugdaylarinimi un yapıyormuş değirmen varmış zamanla toprak altında kalmış desen buna.güzel bosluk tespiti yap su kunkleri seni mahsene goturmez
Sen diğer başlıklarda dolan kardeşim. Bu başlığa tecrübesi olanlar gelsin diye not düşmüş idim. İlgin için teşekkür ederim.

poseidon2023

Uzman
yanlış anlamışım ( arkadaş çift kanatlı kapısı var değirmenin ) demiş

benim aklım direk alttaki mahsenlere gittigi için (
hiç bir deyirmende kanatlı kapı kullanilmaz ) diye söz kullandım ister tek olsun ister kanatli iserse turnike kursun mazemenin oldugu yere bakarım tamam mıdır Keskingözzz

Keskingöz

Süper Moderatör
yanlış anlamışım ( arkadaş çift kanatlı kapısı var değirmenin ) demiş

benim aklım direk alttaki mahsenlere gittigi için (
hiç bir deyirmende kanatlı kapı kullanilmaz ) diye söz kullandım ister tek olsun ister kanatli iserse turnike kursun mazemenin oldugu yere bakarım tamam mıdır Keskingözzz
malesef tamam değil Poseidonnn üzgünüm senin kurşun işe yaramadı :) farklı bir yöntem ile bulduk. İlerleyen zamanlarda nasip olursa fotoğraflayacağım :)

poseidon2023

Uzman
sana olailecekleri söylüyorum söyledim deyirmen olan yerlerde ve mahsen gibi yerlere nasıl tespit edebilecegini elimle ben koymadım koyunca söylerim belki

metali tespit ediyon ve boşluguda veee girişide buldun ne güzel sevindim adına :200::72:

dört gözle bekliyorum acmanıda diyecem ama

kabakburgiba

Operatör
atışmalar güzelll.kalp kırmadan.balka türlü bı gizli bilgiler gün yüzüne çıkmaz.farklı bi yöntem dediniz Keskingöz ustam kapalı kutusunuz valllahi.insan acık bi tıklar.@posedion 2023 ustamı baya güldürdün baksana kıs kıs gülüyor.

Keskingöz

Süper Moderatör
atışmalar güzelll.kalp kırmadan.balka türlü bı gizli bilgiler gün yüzüne çıkmaz.farklı bi yöntem dediniz @Keskingöz ustam kapalı kutusunuz valllahi.insan acık bi tıklar.@posedion 2023 ustamı baya güldürdün baksana kıs kıs gülüyor.
Çok derin mevzular geçirdi bu değirmen Bizzat tespit ettiğim bir yer değildi. Belgeli idi. İyisi mi girişin fotoğrafını atmak nasip olduktan sonra yöntemini de açıklayacağım. Poseidon ustam iyidir kendine has yöntemleri var ve tutarlıdır fakat bu yöntemler ve kurşun, Kaya mezarlarında %100 çalışır. Bu tür yer altı su değirmenleri farklı yapıdadır. Daha doğrusu tehcir dönemini iyi idrak etmek gerek özellikle doğudaki noktaları. Rabbim hayırlısını nasip etsin