Delta pulse 3s nano. üstadlardan inceleme

frig43

Member
sayın deniz_efe ustam

ustam ilk makinamızı almayı düşünüyorum. delta pulse 3s nano hakkında bilgi almak istemiştim. anladığım kadarıyla siz bu cihazın kullanıcısısınız. şunları sormak isterim.

1-yeni başlayan birinin cihazla yeterli antrenman yaparak kavrayabileceği bir ürün müdür bu?
2-fiyat aralığı nedir? çakmaya denkgelir miyiz? orjinalini nereden bulurum?
3-3s ve 3s nano hakkındaki ayrım nedir?
4-pilli mi şarjlı mı, ıslak geçirir mi geçirmez mi?
5-hangi başlıklara sahip ve bu başlıkların kabiliyetleri nelerdir?
6-tecrübe ettiğiniz en sağlıklı derinlik aralığı kaç cm'ler arasındadır?
7-laptop ile kullanmayı düşünmüyoruz, bu yüzden daha basit bir cihaz önerinize açığız.
8-boyuna asılı şekilde ve kolluğa adapte edilmiş şekilde midir kullanım yöntemi?
9-otomatik tune belirleme yöntemi sağlıklı sonuçlar veriyormu.
10-aparatlar hakkında önemli bulduğunuz bir bilgi varsa paylaşmanızı isterim.

saygılar sevgiler.

not: 30 cm derinliğe hapsolmamak için pulse cihaz tercihinden yanayım. toprağın bu güne kadar çok alt üst olmuş olması ve muhtemel hediyelerin alınmış olması nedeni ile de bu yöndeki tercihim hakkında da yorum isterim

D

deniz_efe

Misafir
frig43 öncelikle sitemize hoş geldiniz der, daim olmanızı dilerim.
...
Evet elimde Delta Pulse 3SNano cihazım var ve severek kullanıyorum.
O benim için Nano değil, cano ...
:274:

Elimden geldiğince kısaca anlatayım;
1- Bu cihaz bir Lorenz ya da Minelab gibi her bir ayarı ayrı ayrı olan bir cihaz değil.
Bu yönüyle cihaz kullanmada sıkıntılarla karşılaşan bir kullanıcı için kullanımı zor değil.
Çok abartılı metal çöplüğü tarzı yerler haricinde otomatik modda cihaz açılıp,
toprak ayarı tek tuşla yapıldıktan sonra kolay kolay tekrar toprak ayarı yapmadan
uzunca bir süre kullanabileceğiniz bir cihaz.
Aç - sıfırla - aramaya başla ... bu kadar basit.
2- Fiyat konusunu ben bilmiyorum. Ben Delta Pulse 3S 'imi verdim, üste de bir miktar ödeme yaptım ...
Sanıyorum başlık sayısına ve ilave alabileceğin aksesuarlara göre fiyat değişiyor.
3.000- 3.500 gibi olabilir.
3- 3S ile Nano arasında derinlik artışı var bir miktar Nano lehine.
Nano'nun en önemli özelliği bence başlıkta ikinci bir sensör kullanılıyor olması.
Bu sayede mıknatıslanabilen ve mıknatıslanmayan metaller çok rahat ayırt edilebiliyor.
Yani cihaz bir noktada sinyal aldığı zaman ekranda bunu görsel olarak ve sesli şekilde uyarırken,
ayrıca yandaki bir göstergede de demir mi yoksa mıknatıslanmayan bir metal mi ayrıca görebiliyorsunuz.
4- Pilli değil, bataryası var, Lipo tip batarya, hafif ve güçlü, piyasanın en iyisi.
Tam şarjla tam gün rahatlıkla idare ediyor, çok da hafif, gereksiz ağırlık yapmıyor.
5- 27 cm başlık var, 45'lik başlık var bir de 1x1 metre başlık var.
Küçük başlık tek para için, 45'lik başlık orta boy orta derinlik objeler için,
1x1 başlık; büyük kütle derin aramalar için, kabiliyetleri için videolarını izleyebilirsin.
6- Cihazı yaz tatilimde yalnızca 45'lik başlıkla kullandım,
benim bölgem medeniyet açısından pek de zengin olmayan bir alan.
45'lik başlıkla 40 cm. kadar derinlikten nal çivisi çıkardığım gibi 95 cm. den kelek çıkardığım da oldu.
7- Laptop değil de bu cihaz direkt gradyometreye takılabiliyor.
8- 1x1 başlıkla kullanırken boyna takabilir ya da elinizde gezdirebilirsiniz.
45'lik ve 27'lik başlıkla da tutma kulunun üzerine takılıyor, tak çıkar yani.
9- Otomatik tune tek kelimeyle mükemmel. Başlığı 10 cm. gibi yerden kaldırıp sıfırlama yaptıktan sonra
15 cm gibi bir mesafeden aramaya devam edilince ayar çok uzun süre bozulmuyor.
10- Aparatlar çanta içerisinde tam takım teslim ediliyor.
İkinci bir batarya almakta her zaman fayda vardır.
11- Kısa yazayım dedim destan olmuş mübarek.
...
Son paragrafına kesinlikle katılıyorum, VLF ile iş yapabilmek artık çok zor.

frig43

Member
@deniz_efe ustam ellerinize sağlık. tek tek özenle cevaplamışsınız. Allah razı olsun. 95 cm'den kelek çıkarmışsınız ilgimi çekti walla :D ne tür bir kelek 95 CM'den çıkar? :D

ek sorularım olacak;
1-Hangi başlıklarda kullanıyorsunuz genelde. bu başlıkların hangileri iki kişinin karşılıklı elleriyle taşımasıyla taşınıyor, hangileri tek kolla - tek elle yaşınıyor?
2-delta pulse 3s'te değer ayrımı var mıydı?
3-Bataryanın bir gün gittiğini belirtmişsiniz. Bataryanın yarısı kullanıldıktan sonra performansta düşme oluyor mu? yada bataryanın yarısı boşalmışken şarj etmek süreğen bir hal alırsa batarya ölümüne neden olur mu?
4-Boşluk alma modu hakkkında bilgi verir misiniz? her iki modelde de ayrıca bir mod mu var? ne kadar derindeki boşluklar nasıl tespit ediliyor? ses ayrımı ile mi tespit ediliyor yine?
5-Zayıf sinyal alınan yerlerde cihazı havaya kaldırma ve akabinde ses değişimini analiz etme yöntemini tavsiye ediyorlar. başlığı bu hallerde değiştirip büyültüp küçültme yoluna da gidiliyor mu? bu yöndeki tecrübeleriniz nelerdir?

Çok soru soruyorum, sabırlarınızı zorladığım için affola :)

not: Kristof34 ve hititli de bu delta markasını kullanıyor galiba?

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
frig43 dostum en ince ayrıntısına kadar sor ki aldığında elinde patlamasın.... hititli de sana yardımcı olabilir onda nano yok galiba... sadece delata pulse 3s var

frig43

Member
tatar26 sağolasın, hemşeri sayılırız ben de kütahyadanım. valf cihaz kararımdan pulse cihaz kararıma geçişte senin bu forumdaki yorumların da etkili oldu. sen hangi cihazı kullanıyorsun?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
fisher f5 kullanıyorum .. dostum ben delta almayı düşündüm fakat yerel satıcılar önermediler elimdeki ni takas yapamadım elimde kaldı... frig43

human

Yeni Üye
Arkadaşlar selam
Delta pulse 3s ile nano arasındaki farklar neler ben 3s aldım. Acaba diyorum nano mu alsaydım.
Teşekkürler.

frig43

Member
deniz_efe ustam, dp3s in kullanicisisiniz, bu cihazin kucuk basligi ile ornegin gmaxx 2 cihazinin yakin zeminde bit para performansinin karsilastirmasi nasil olur? hala aklim valf cihaza gidiyor emin degilim. cunku daha cok verimli buyuk bi ovada gezinicem?

bermina

Aktif Üye
Delta pulse 3s nano TASARIM AŞAMASINDA DİYORLAR. NE ZAMAN CIKACAĞI KAÇ PARA OLACAĞINI BİLEN VAR MI ACABA

D

deniz_efe

Misafir
Delta pulse 3s nano TASARIM AŞAMASINDA DİYORLAR. NE ZAMAN CIKACAĞI KAÇ PARA OLACAĞINI BİLEN VAR MI ACABA
Tasarımı çoktan bitti, belki revize ediliyor olabilir.
Fiyat tahminimi de yukarıda yazmıştım.
Hüseyin bey sizden bizden biridir, çekinmeden sorup öğrenebilirsiniz

bermina

Aktif Üye
2- Fiyat konusunu ben bilmiyorum. Ben Delta Pulse 3S 'imi verdim, üste de bir miktar ödeme yaptım ...
Sanıyorum başlık sayısına ve ilave alabileceğin aksesuarlara göre fiyat değişiyor.
3.000- 3.500 gibi olabilir.

bu maddeye göre
1 3s in fiyatını bilmek lazım
2 üstüne verdiğin 3000 3500 tl başlıklı mı başlıksız mı