Dere birleşim noktaları

yorgunum

Aktif Üye
Poseidon ustam baktım biraz benim dediğim yerde kilisenin kendisi yok bir tepe ama el arabası büyüklügünde biraz küçüklü kayalar var toprak yüzeyinde 300 mt falan doğu tarafı dere var sulu dere yıne doguda az kuzeye doğru çeşme var çeşmenin akarı doğuya bakar 50 ilerisinde çeşmenin kuru dere kilise dediğimin yerin batısı mezarlık mezarlığın güney batısı tam dere içinde yine çesme kuru dere içinde o çeşmenin arkası yüksek dağ

yorgunum

Aktif Üye
Sizin bu yaz dığınız ermeni kilisesimi

yorgunum

Aktif Üye
Ustam ben burda ermenilerin yaşadığını biliyorum ondan eminim arazide küp kırıklarıda var dere içindeki çeşmenin yanında mıcırlı mezarlar var ermenilerin oluklu çeşmesi var beyaz mermerden

yorgunum

Aktif Üye
Şimdi burda kilise kesin varmıdır önceleri yeri belli değil

yorgunum

Aktif Üye
Var ise mezar yerleri tam olarak belli mezarları baz alırsak kilise ne yönde imiş ve nekadar mesafede olur lahit çıkaran olmamış varsa bakarız

yorgunum

Aktif Üye
poseidon2023 ustam ustam istedimi alana kadar bırakmam ustam seni cevabını bekliyorum ha birde bu bölgede bitane küp bulunmuş ağzı düz bi taşla kapalı ve içinden kül çıkmış

poseidon2023

Uzman
oyy oyyyy uleennn ilk okulda bukadar yazıp çizseydim purafosor olurdum

kiremit tugla parcaların çoook oldugu yerde bizans dönemine ayit mezarlar olur bunlar inaclarının geregi kilise cevresinde gömülür senin yerde kilise varmı ben yapmadım gözümle görmedim yaz kilisesi kış kilisesi diye bir şey Yoktur

bunlar kilise tespiti bana ayit uydu cekimi mi deye sormadan yazayım tespit yaparım bulundugum yerde cep telefonla google haritalar ile bulundugum yerin resmini ceker bilgi sayara atıp çizim yaparım

Ekli dosyayı görüntüle 189253
Ekli dosyayı görüntüle 189254

Ekli dosyayı görüntüle 189255

kilise bina içinde altta iki oda cevrede baş papaz mezarı ve kilisede görev yapıp ölen papaların mezarı

arazide bulunan çeşmelerin 100%60 şında para olur

Ekli dosyayı görüntüle 189257

bir küp su içmek için eyildin ayagının altında iki süt bakracı ceşmenin arka tarafında üç nadirende olsa kazan .......... ikisini al yeter

niye resim cekip koymuyon daha iyi yardım ederiz

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@poseidon2023 ustam güzel bilgiler tarihi bir değirmen var kuru dere ile sulu derenin birleştiği yerde, ve sulu derenin değirmen ile tam karşısında Çeşme değilde sarnıç var iki adet bu sarnıçlarda ne olur Çeşme gibi malı olur mu? Ayrıca hemen sulu dere devamının Güney tarafında değirmenden yüksek bir yerde kilise olarak değerlendirdiğim açık bir mağara var mağarada üç adet güllü haç yada istavroz var, haçlar ikisi aynı boyda 15-20 cm uçları biri küçük diğerlerine göre , arazi çok engebeli dereden mağaraya merdivenle çıkılıyor Ayrıca mağarada ve çevresinde çok sayıda oyma ve sunak da mevcut bu konuyu resimli bölümde konu açacam ön bilgi almak istedim ustam Kolay gelsin

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
1 deyirme binasının içinde boşluk ve metal tespiti yap
2 derenin karşısında iki katlı bina yüksekliginde kayalık varsa orda gizli magra olacak deyirmen den ve penceresinden görülecek
kayalık yoksa
3 deyirmen seviyesinden yüksek alanda ev büyüklügünde düz yer olacak orda da boşluk tespiti yap ve metal
4 ceşmeler dedigim gibi üç tane olacak

sarnıc dedigin nasıl birşey anlamadım

dedigin magra ayrı bir iş basamaklar magraya ilk adımını attıgın yer içi sag sal karşısı tavanı zemini ve içerden karşı taraf ve karşıdan görünüşü resimlersin apoilon01

Apollon01

Moderatör
Moderatör
poseidon2023 ustam sarnıç dediğim küçük kuyu adam boyu derinlikte kayadan oyularak yapılmış, 4 tane resim atıyorum ilk resim değirmen suyu kaya oyularak yapılan kanaldan geliyor değirmen kayadan oyularak yapılmış, 2. resim değirmenin sulu deresinin karşısındaki düzlük, sarnıç da çok yakının da alıç ağacının yanı, 3. resim de kilise dediğim yerin hemen altında düzlük ikisi de değirmenin sulu derenin karşısında oluyor, 4. resim değirmenin kuru dere boyunda yani değirmenin kuzeyinde kolay gelsin