Dere kenarı isaretin sirri

Gök-Türk

Member
Degerli ustalarim cümleten hayırlı ramazanlar bölge ermenilere ait isaretin hemen 100 metre yukarida dere yatağında ermenilere ait degirmen taş fırın vs kalıntılar var bir yakın kaç bölgeden çalışma yapılmış mal alınmış bu işareti yorumlar mısınız birde şüphe ile baktığım iki muşmula ağacı değirmene paralel vaziyette

Ekli dosyalar

Gök-Türk

Member
Evet firin hocam tavanı isli hep bundan görülmüyor

defi

Bilgili Üye
ilk resim kare oymamı.ön sol kısından oymanın içinden yön vemiş. ve sonra murçlamış o yöne bak. değirmenede merdivenlerden girdinmi karşıya bak değirmenin bitimine

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Bence çok eskiden soygun yemiş bir mezar, daha sonraki gelenler Rum ve ermeniler ihtiyaca göre fırın gibi kullanmışlar, kare oyma ve mezarı olarak güzel görsel diye düşünüyorum tabiki bu benim düşüncem buradan görebildiğimce yorumladım

kertenkele

Editör
Bu oyma açılmış yerle alakası yok sen bu oymanın etraflıca fotosunu at

Gök-Türk

Member
Bence çok eskiden soygun yemiş bir mezar, daha sonraki gelenler Rum ve ermeniler ihtiyaca göre fırın gibi kullanmışlar, kare oyma ve mezarı olarak güzel görsel diye düşünüyorum tabiki bu benim düşüncem buradan görebildiğimce yorumladım
Hocam göründüğü gibi değil mezar olacak kadar büyük bir yer değil kare oyma buraya biraz uzak 500 metre civari burayı temsil ettiğini düşünüyorum

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kare oyma olan bölgeden değirmene su taşıyabilmek için su çarkını yerleştirmek için oyulmuş olma ihtimali yüksek. Kare oymanın olduğu yerde derinin karşısını kontrol ettinizmi orda da oyma varmı?