Dertten Ve Sikintidan Kurtulmak

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 Değerli üstadım özellikle size sorarım neden? İnsan olarak coook üzülüyor ve cevap arıyorum?
Su ana kadar konuya hiç dahlim olmadigi halde gozunu niye bana diktin kiymetli ustam..? :))

Evet duz mantikla gidip felsefi duzlemde ve dahi aklin kabul edecegi ve makul bulacagi bu sorularinizin elbette cevaplari var. Ve bu cevaplar yine bu dinin icinde mevcut, islam tarihi surecinde de milyonlarca yasanmisliklar basit usulde delil teskil etmektedir.

Cevaba once EKSİKLİKLERİMİZ ve YANİLGİLARİMİZİ ortaya dokerek baslamayi daha uygun gormekteyim.

Buna yakin bir soruyu gecenlerde Turancilik pesinde kosan birisinden daha aldim. Elbette bu kisinin gayesi muslumanlarin basina gelenlerden uzuntu duymak degildi. Bunun derdi Gok tanrisinin reklamina gecmekti...

Buna yakin bir " isyani " 2 ay once 2 ve 6 yasindaki bebelerini gozu onunde Yem Karma Makinasinda parcalanisi izleyip de birsey yapamayan annenin haykirisinda da duymustum. Cigeri yanarken kalbini de oldurmeye calisiyordu, lakin farkinda degildi. Akli basindan gitmisti sanki. Akli basina gelince Ya Rabbi diye diye agliyordu. İmtihani kazandi mi bilmem amma imanini kurtardigina şahidim.

Sizin sorunuz bunlarin tamamen disinda. Bunun farkindayim. Amma isin ozunde, oze indigimizde incecik bir cizgide de hepsinin bulusacagi da bir gercek.

İnsallah ben bunu anladigim kadariyla aktarmaya calisacagim. Ne kadar ozet gecsemde uzun bir cevap olacak gibi.
Zira bazi yerde akil yetersiz kalacak, teslimiyet devreye girmeye calisacak. Bazan idrar cikinca namaz abdesti, meni cikinca gusul abdesti alinmasi gerektiginin akla ve mantiga ters olusu gibi, bazi seyler soylemem gerekecek. (Merak edenler olur simdi, bunu niye boyle soyledin diye..! Sebep sudur: Dininizce idrar pistir meni ise temizdir. Temiz olan vuku buldugunda daha fazla emek ve zamam isteyen gusul abdesti farz oluyor. Akil ve mantik bir duzlemde buna bakarsa, tersinin olmasini gerektigini soyler. Zira idrar pistir bu nedenle gusul daha uygun duser. Hani bize de hep basmakalip bilgiler ogrettiler ya? İslam akil ve mantik dinidir diye.... Halbuki dinin aynasinda akil ve mantik denilen seye bakmak gerekir, bize akli olcu kilmak istiyorlar hep, olcu ne akildir nede mantikdir, olcu Kuran ve Sunnettir. Dinin emir ve olculerinde akil ve mantik kabul gorur. Bu nedenle Rabbimiz cc. Kuran da "akletmez misiniz" diye cok ayette bize sormaktadir.)

Nasip olursa ben konu hakkinda yazacaklarimin tamamini yazayim. Sonra bastan sona kontrol edeyim. Degistirecegim cumle ve kelimeleri gozden gecireyim en sonunda da VESSELAM yazayim. Sonra siz ve kardaslarimizin sorusu olursa o sorularin uzerinden gidelim insallah. Maddeler halinde bircok sey yazacagim, sonra bunlari yarim sayfalik bir sonuc bolumu ile kapatip sorunuzun cevabi bildigim kadariyla verecegim insallah. Teferruatli yazmazsam anlatamamaktan cekiniyorum.

Bismillah.
1-
Yarin devam edelim insallah. Buraya kayd ede ede ilerleriz.

hades40

Bilgili Üye
Fırtınaaa tesekkurler ustadım eleştirisel bir yaklaşım olmadan cevapladığın icin.

deli firat

DOĞACI
Saygı deger arkadaşlarım sizlere bir sorum olacak fakat bu sorumun cevabını veremeyecekseniz soru ile dönmeyin.... Yaradan bizlerin dertlerine deva olacak dualar nasibettiyse neden Suriye'de Somali'de ve diğer Müslüman ülkelerde azap ceken Müslüman kardeşlerimize yardım etmiyor onlar bu dualardan habersizmi?
Nankörlügümüz şükür etmezligimiz darda kalınça namaz niyazı sarılıp dua edmemiz darlık sıkıntı geçince hiçbirşey olmamış gibi şükrü namazı ibadeti duayı rafa kaldırmamızdan olmasın kiymetli ustam

hades40 mayhem Bak kardeşim meyhem ustam yerinde yeterli bir açıklama yaptı...
Kendimle övünmüyorum yanlış anlama.. Ben kendim türizimde yaşayan ve bu ortamda Kuranı mı okuyan farzlarımı kaçırmayan biriyim... #Ben müslümanlığımı tam yaşıyorum..#
Sorunun örnekli cevabına gelirse... Bende zülme karşıyım.. Emin ol Filistinlileri tanısan kendinizi üzmezsin... Onları ben iyi tanıyorum haşa az istisnası hariç.. Onların yaptığı israfın hesabı yok.. 1... İsraf..
İçtiği alkolun hesabı yok.. 2
Barbarlıkların hesabı yok... 3
Fohuşun, eşcinsellikte var, Esrar hapın hesabı yok... 4.... Ve daha fazla..
10 sene önce çalıştığım büyük otele Filistinliler gelince çocuk gibi sevindim gidinceye kadar herkes beddua etti her Filistinli için.. Yanlış duymadın aynı zamanda bir gurup yahudi gelmişti onlar hersabah dikkatimi çekti sabahları toplanıp Allaha dua ibadet ediyorlardı siyah elbise ve başlarındaki siyah objeyle beraber her sabah...
Filistinlilere gelince başlar sabahtan alkolu devirmeye.... Ve daha bir çok örnekleri..

Emin ol başa gelen bela allahtan, ve bu kul için en hayırlısı.. O bela olmassa belki neler olur neler, bende şahit oldum ve yaşadım,
Bende güney doğuluyum,kendi halkının kendi ailenin kendi ailesine kendi halkına cahillikten ve korkaklıktan dolayı çok zülm gördüler diyeyim... çok zamanlardan geçti, gariban nasibini aldımı aldı... bir musibet varsa bilki böyle daha hayırlı, garibana Allahın kuluna Allahın varlıklarına yapılan hiç bir zülm Allah tarafından hesapsız kalmaz Allah büyüktür... Keşke böyle genetiğimizle oynamasa nice güzel beyinli insanlarımız, topraklarımız var değerlendirilebilirdi ama oynadılar işte, Müslüman ülkelerin genel gençlerine bakıyorsun çok zayıf... Amaç oydu...

Moderatör tarafında düzenlendi:

GERMO

Engellendi
Demekki bir biz değil, herkes tarafından seviliyorsun, bayram kardaşım, BulursamKader25, seni seviyoruz kardeşim,

Şu ana kadar konuya hiç dahlim olmadigi halde gozunu niye bana diktin kiymetli ustam..?
Demekki
Evet duz mantikla gidip felsefi duzlemde ve dahi aklin kabul edecegi ve makul bulacagi bu sorularinizin elbette cevaplari var. Ve bu cevaplar yine bu dinin icinde mevcut, islam tarihi surecinde de milyonlarca yasanmisliklar basit usulde delil teskil etmektedir

GERMO

Engellendi
Sağol kardeşim varolasın, derdin sahibi ben değilim, bu dert sadece benim değil, kul olanın derdi, kimbilir kimler şifa bulurda, sırat Köprüsü'nde adım attığımız her tahta saglamlasir inşallah, Allah cc razı olsun kardeşimden.
Kabire Gömülen Büyünün İptali: Enam Süresi 122. Ayet 11 kez suyun üzerine okunucak 1 kez kâğıda yazılacak Suya koyulucak. Büyünün saklandığı kabir biliniyorsa onun üstüne dökülecek. Bilinmiyorsa herangi bi kabre o büyüye niyetlen dökülecek. @GERMO abi bu bilgiyi mesajla yazıcaktım sana lâkin kendisinde böyle bi sıkıntı olduğunu düşünen kardeşlerimiz mahrum kalıcak diye konuya yazdım. Abi bunu uygula inşaallah mutlaka sen Mevla o büyüyü iptal eder. Rabbül alemiyn ve onun ayetleri Sahirin kendindende sihirindende çok büyük çok kuvvetli :)

Sağol kardeşim varolasın, derdin sahibi ben değilim, bu dert sadece benim değil, kul olanın derdi, kimbilir kimler şifa bulurda, sırat Köprüsü'nde adım attığımız her tahta saglamlasir inşallah, Allah cc razı olsun kardeşimden.
Derdi veren Allah, inşallah bu derdinin arkasında kapılar hayra, oda dolusu altın, mücevher, elmaslar, dini kitaplara açılır inşallah

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Cümlemizden abi.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Saygı deger arkadaşlarım sizlere bir sorum olacak fakat bu sorumun cevabını veremeyecekseniz soru ile dönmeyin.... Yaradan bizlerin dertlerine deva olacak dualar nasibettiyse neden Suriye'de Somali'de ve diğer Müslüman ülkelerde azap ceken Müslüman kardeşlerimize yardım etmiyor onlar bu dualardan habersizmi?

Bir hadisinde Hz. Peygamber (asm) şu beş şeye dikkat çeker:

1. Bir toplulukta açıktan fuhuş işlenir hale geldiğinde, onlar için taun (salgın hastalık) ve daha öncekilerde görülmeyen hastalıklar ortaya çıkar.

2. Ölçü ve tartıda noksanlık yaptıklarında kıtlığa maruz kalırlar, geçim sıkıntısı çekerler ve zalim idareciler başlarına geçer.

3. Mallarının zekâtını vermediklerinde semadan gelen yağmurdan mahrum kalırlar. Eğer hayvanlar olmasa, kendilerine hiç yağmur gönderilmez.

4. Allah ve Rasulünün ahdini yerine getirmediklerinde, Allah onlara dışardan düşman musallat eder. O düşmanlar onların ellerindeki bir takım mallara sahip olurlar.

5. Onların idarecileri Allah'ın indirdiğiyle hükmetmediği ve Allah'ın indirdiğini seçmediklerinde, Allah onlara kendi içlerinde dahili fitne verir.”
(İbnu Mace, Fiten, Hadis No: 4259)

Son düzenleme: