Dev Kaplumbağa Gerçek Mi Ustalar Lütfen Acil Yardım

yiğido1

Yeni Üye
beyazzadam16 ustam o tepe yani benimde tümülüs olduğunu düşündüğüm yer bizim köyün efsanesidir. Ancak ne sit alanı ne de kimse bugüne kadar patlatabildi eminim bundan . Etrafında çeşitli kazılar zamanında yapılmış aşağı bölgelerinde yola bakmayan arka yüzünde . Kaplumbağanın asıl baktığı dediğim karşı mağaralarda kilise mevcut . Tepenin ilerisinde kızılırmak mevcut tam bir yaşam alanı :) Ancak tepenin zirvesine yakın bir yerin açık olması ve içine merdivenlerin iniyor olması höyük olma ihtimalini ortaya koyar mı yardımcı olursanız sevinirim. İsterseniz haftaya orayıda resimlebilirim. Ve şöyle bir efsane var tepenin içindeki merdivenlerin tepenin ve kızılırmağın altından karşıdaki mağaralara çıktığı ancak merdivenler belli bir noktadan sonra kapalı olduğu için kimse ulaşamamış.

Pscyhe

Engellendi
Delik var merdivenler gozukuyorsa o tumulusu yemislerdir..resimlerde kapama gibi gozuken yeri bi kontrol.edin bosluk sesi almaya bakin.bosluk varmi diye kontrol edin oncelik ordan bi baslayjn

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 Ustam yorumların için çok teşekkür ederim ilk başta :) yıllardır köye gelip giderim tatillerde aslında köyü hiç sevmezdim ancak bu sayfa öyle görseller sundu ki bana insanı gerçekten geliştiriyor . Bir araştırıcam inşallah dediklerini resimleyebilirsem yeniden resimleyeceğim . Tekrardan teşekkür ederim. :) Ustam tümülüs olduğunu tahmin ettim ancak size sormak istedim. Sit alanı değil yinede tehlikeli midir ?
Sit Alanı olmasının tehlikesi hukukidir.
Tümülüsün kendisi, yapım olarak tehlikeli ve sıkıntılıdır. Çok nadir, girişi bulup hedefe ulaşmak.
Tümülüsler devletin işidir ki burası tabir caizse kabak gibi bir alanda. Burada işlem yapılamaz.

Sen kaplumbağ dediğin yere yoğunlaş.
Onun malı sana yeter.
Sondajlamayla 2 kişi halleder orasını.
Resimlemeyi iyi yaparsan nokta atışı, girişi görebiliriz.

Kolay Gelsin.

yiğido1

Yeni Üye
Pscyhe ustam resimlerde kapama gibi görünen yerin sağında bir kısım boşluklar var resimdede siyah karanlık olarak görünüyor bir telefonun gireceği kadar ancak üzerindeki otlar kamufle ediyor bir selfie çubuğuyla içeriyi resimlemek mantıklı olur mu ?

yiğido1

Yeni Üye
Turko ustam el elden üstündür çok güzel görmüşsün hepsini kontrol edicem inşaAllah

yiğido1

Yeni Üye
BulursamKader25 inşaAllah o bölgeyi tekrardan yeni resimlemeyle gelicem ustam çok teşekkür ederim. :) Kaplumbağaları çocukluğumdan beri severim oda benim yüzüme bakar inşaAllah bu sefer kahkaha

Pscyhe

Engellendi
Olabilir..ama net bi sonuc alabilmek icin detayli inceleme yapmak icin yilan kamera olayini tavsiye ederim sana