devamı

ragıp

Uzman
Ekli dosyayı görüntüle 164900
Medeniyet işidir. Dere içerisinde o büyük taş özellikle yerleştirilmiş.
ön kısmına, büyük taşın yuvarlanmasını engellemek maksatlı destek küçük taşlar var.
o taşlar ile bir şeyler gizlenmiş bakman, araştırman gereken yer, bu taşın üst kısmı olmalı

selametle

Son düzenleme:

furkants55

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 165315 resimlerde gördüğünüz yere mahalleden bir abimizi götürdük sözde bu işlerden anladığını idda etti ve o yere götürdüğümüzde burada bişey yok buralar doğal dedi . eski dere yatağıdır buralarda bişey olmaz dedi. ve üstte paylaştığım derinliği 25 30 cm civarı oyuğada doğal oluşum dedi . işin özü o günden sonra çok soğudum . sizce bu işi devam ettirmelimiyim yoksa hiç uğraşmamalımıyım . gezip dolaşıp araştırma yapmakdan zevk alıyorum ancak deli dumrul gibide boş kayalıkta dolaşmak istemiorum. değerli yorumlarınızın devamını bekliyorum

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
furkants55 sen burada hiç çubuk ..makina tokmak vs vs çalışma yaptınmı ... resimlemelerin burada el değmişliği var gibi görünüyor ....oyukları .. sunu çukurumudur .. doğalmıdır .resimlerini çoğalt çukuru bukadar yakın olduğu gibi geniş fotoda yükle ...1 de kameranı kımıldatmadan yükle çukurun içi ve için etrafında işaret varmı görebilelim .. içindeki suyu boşalt dibide görünsün ... murç izi arıyalım ....madem oraya gelen işin erbabı ... oradan canlı bakmayla buradan fotoya bakmaz 1 olmaz o sebeble buradaki ustaların resimler üzerindeki çalışmalarını kolaylaştıracak fotolandırmalar yapmalısın .... kolay gelsin

furkants55

Yeni Üye
yok sadece gezip resim çektim .oyuğun uzaktan resmide mevcut lakin siteye resim yüklemesi zor olduğundan tek resim atmak zorunda kaldım . mevkiye götürdüğümüz abimiz işin erbabı olduğunu idda etti. işaretler ile bir bilgisi olmadığına eminim. sadece burası dere yatağı sel olduğunda mezar varsa açılır o yüzden buraya mezar koymazlar diye açıklama yaptı . birde resimleri çektiğim yerin doğu tarafında dağın tepesinde bir kaya gözüküyor yaklaşık boyu 8 katlı bir bina kadar Ekli dosyayı görüntüle 165324 RESİMLERİN DEVAMI: Ekli dosyayı görüntüle 165325Ekli dosyayı görüntüle 165326Ekli dosyayı görüntüle 165327

Pscyhe

Engellendi
Yer guzel ama benim kafama takilan tek nokta yukardan asagiya kadar bakinca su anlik bisey yok ama yagisli havalarda suyun bu bolgeden aktigini ve en alttaki siper yapilan kayalarin oldugu yerde toplandigini dusuniyorum..bu alan eskiden boyle degildir tahminimce yada dogal bi afetlemi bu hale geldi iyi inceleme yapmak lazim.islem yapilacak bi yer @May ustamizin isaretledigi alanlar ilk dikkat cekici yerler kontrol etmekte fayda var.asagi inip cektiginiz resimlere bakinca en sonda ne var acaba karanlik cikmis orasida kontrol edilmeli...burda iyi bir cubukcu yada cihazla size nokta atisi yapabileceginizi dusunuyorum..alan guzel degerlendirin derim..

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ragıp ve may77 ustalarım nokta atışları yapmışlar ve şimdi top sende. Gerekli araştırmalarını yap ustalarımın söylediği yerlerde ve ondan sonra tekrar dönüş yap olumlu olumsuz yada gelişmeler hakkında ki ona göre devam edilsin. Konuyu fazla karıştırıp kendi kafanıda karıştırmadan daha fazla bence biran önce deredeki o kayakıktaki işaretlenen yerleri es geçmeden kontrol etmen senin faydana olacaktır yoksa hepsi burdaki sohbetten öteye gitmez

ragıp

Uzman
@furkants55
konu konuyu açmış
:20:
ustam, ilk fotoğrafta, bakman gereken yer, taşın üst kısmı
mantıklı ol. bir düşün. o büyük kayanın daha yukarıdan sürüklenme, yuvarlanma olasılığı nedir?
daha yukarıda bu taş kadar büyük kaç tane yuvarlanacak taş var?

sunak güzele benziyor. bu duvarda mı, tabanda taşta mı tam çıkartamadım. yosunlu

asıl dikkatimi çeken o 8 katlı apartman büyüklüğündeki taş
şunu 4 cepheden fotoğrafla, dikkatini çeken farklı bir emare olur ise onu yakın fotoğrafla ve
yeni bir konu olarak aç

inşallah netice çıkar
aklında olsun. bunların hepsi medeniyet işidir. zordur.

selametle

furkants55

Yeni Üye
yuvarlak oyma büyük kayyanın 50 metre aşağısında dika bir yamaçda tam denize bakıyor . manzarası mükemmel ( yuvarlak deliğin ) bu attığım resimde büyük kayanın yanı içeri doğtu giriyor. üsteki kayaları yumruk gibi taşlar tutuyorEkli dosyayı görüntüle 165331

Pscyhe

Engellendi
Eger o elinizi soktugunuz yerdeyse o yuvarlak oyma eger ben yanlis anlmadiysam bi ruh deligi yada baca olabilir havalandirma icin yapilmistir ama derinlik ne..ne kadar gidiyor iyice incelemek lazim..bu gibi sorulara cevap gelirse suphelendigimiz konu dogrudur deriz ve o kaya yapilacak yoklamalarla girisin bulunacaginida eminim

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eger o elinizi soktugunuz yerdeyse o yuvarlak oyma eger ben yanlis anlmadiysam bi ruh deligi yada baca olabilir havalandirma icin yapilmistir ama derinlik ne..ne kadar gidiyor iyice incelemek lazim..bu gibi sorulara cevap gelirse suphelendigimiz konu dogrudur deriz ve o kaya yapilacak yoklamalarla girisin bulunacaginida eminim
Yuvarlak oyma elli mt. Aşağıda yamaçtaymış ustam