Deve mi?

Mrkn

Member
Mrkn yok kardeşim yanlış olan hiç bir şey yok rahat ol.. ben fikrimi söyledim emin ol yanılmış olmayı senin kadar arzuda ederim
Şüphem yok, büyük emekleriniz var site katilimcilarina; tüm ustadlarimizin, hiç karsilik beklemeden bu kadar paylaşmak sevdasi baska yerde bulunmaz. Var olun.!

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
@Mrkn merhaba tekrar hoş geldiniz.Emeğinize sağlık .
Anahtarı bulup kapıyı açmak lazım .Yer zorlu ve tehlikeli vede içerisi göz alıcı olabilceğini düşünüyorum. Burası medeniyetler arasında farklı amaçlar için kullanılmış olabilir ,yapıya son noktayı yüksek rütbeli mezar olarak kullanacağı ihtimali ,burasının kale dengi gözetleme kulesi amacı taşıyabilceği vs. vs. ..
Göle bakan tarafını titizlikle fotoları alınması incelenmesi gerekir.En olmayacak akla gelmeyecek imkanın yetmeyeceği yere giriş verilmişdir .Koruma amaçlı yoksa bu zamana içinin görselleri gelirdi .Emek verilip olası riskleri aza indirip devam edilmeli.Fotolarda ağac tarafına giden sıvalı yüzey pek dökülmemiş oralarda yoklanıp incelenmeli .En üstteki çıkıntı mesela ? Ben net işlem yapılcak bir yere henüz rastlamadım .Ustalarımızında görüşlerini kaydedin.Gerekli değerlendirmeyi siz yaparsınız .
- Kolay Gelsin .

Mrkn

Member
Şirvan ustam;
Bahsettiginiz sesle kontrolu günduz yaptiririm InşaAllah. Ayrica;
Kilit tasinin hemen saginda biraz daha iceride toparlak bir kilit tasi daha var. Onu farkettijiz mi onu da? Veya bu gercekse boyle acemice aleniyet teşkil edecek iscilik yapmazlar mi diyorsunuz? kazama ustam;
Beğenileriniz geldi ama son resimler ile ilgili engin fikirlerinizden istifade edemedik : ) sütun dediginiz yer komple harç gibi duruyor. Destek maksatli yapilmis oldugu kanisindayim. Siz ne düsünuyorsunuz üstadim?

Ya siz deli firat ustam,
Son paylaşimlardan sonra
Dusuncenizde degisiklik var midir?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Önündeki yerleri incelediniz mi ? Oralar burasıyla bağlantılı olabilir zemin altından tünel ile ulasılabilen sistem olabilir değilse az bi statü farkıyla farklı bir yine yüksek mertebe mezar olabilir.Anladınız mı dediğim yeri ?

Mrkn

Member
Önündeki yerleri incelediniz mi ? Oralar burasıyla bağlantılı olabilir zemin altından tünel ile ulasılabilen sistem olabilir değilse az bi statü farkıyla farklı bir yine yüksek mertebe mezar olabilir.Anladınız mı dediğim yeri ?
Kazama ustam,
Yogun olarak kayanin sag tarafiyla ilgileniyoruz. Inanin kayanin sol tarafinda da giriş veya kapak olabilecegini ilk bakista dusunduren kilit taşi harç izleri mevcut. Ciplak gozle gormek elbette bu durumlarda daha saglikli. Bu giris ilarak dusundugum yeri bile bugun kardesim fotolari atinca farkettim. Beni sol tarafa yonlendiren kapama taslarin varligi. Hem tuzak var ise (ki kuvvetke muhtemel var) sol tarafta olmasidir makul olan, nitekim tum kaya sol tarafa yatik ve sadece 3 kilit taşin ustune bindirilmis gibi duruyor.

Bahsettigin8z yer
Ekli dosyayı görüntüle 147576

Bahsettiginiz yerin karambol bir kaç resmi.
Ekli dosyayı görüntüle 147573

Ekli dosyayı görüntüle 147574

Ekli dosyayı görüntüle 147575

Saygilarimla..

Mrkn

Member

deli firat

DOĞACI
Kardeş şimdi aslanın bu konularda ne anlama geldigini anlatmama gerek yok Sitedeki bu konularla ilgili bilgileri şöyle bir karıştır sana baktıgı yeri araştır fotola bakalım demiştik ayrıca kayanın kendisi de çok müsaid görünüyor Sen birazdaha ayrıntılı foto yükle özeliklen baktıgı yön arka tarafı ve baş kısmı olacak şekilde selametlen

deli firat

DOĞACI
Kardeş unutmadan yazayım zor bir iş olacak girişi bulmak genelde arka tarafta yada baktıgı yönde olur iyi araştırman lazım selametlen