DikdörtGen Ve Manzarasi

Djzazi

Member
O pet suyu bıraktığın yerin altını az eşeleseydin bilek girebilecek bir oyma var mıydı acep.
Sen bu mekanda gidebilirsen kale gibi yerin tünellerinden odalara varırsın.Artık kapalı açık belli olmaz.
Bu alanın sağında da benzer durumlar olmalı biraz daha ufak yada daha büyük olanı.
Sagı Bosluk zaten ve cok bitki var girilmiyor 10 mtre etrafi Bos agaclar yeni buyumus zaten muhtemelen buralar mezarlik bir alan . bir dahakine biraz daha cevreyi genisletecegiz inş.

Djzazi

Member
Birde bunu soylim sisenin on Tarafindaki duvarin sagin icinde alt kisimda bosluk var kedi anca girer ama toprakla dolmus.

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Camyuvaya Bakiyor ama Gozukmez.oralar burasi Bizim kasabin oralar dostum buralardaysan Tanisalim.
çamyuvanın üst taraflarında fotokapanlar var yayladaki teröristlar için koyuldu denk gelmeyesin dikkatli ol.. kasabın üst taraflarındada mimli yerler var oralardada temkinli davran..

Djzazi

Member
çamyuvanın üst taraflarında fotokapanlar var yayladaki teröristlar için koyuldu denk gelmeyesin dikkatli ol.. kasabın üst taraflarındada mimli yerler var oralardada temkinli davran..
Eyw ustad Tskler Verdigin Bilgiler icin Kazma Kurekle Gitmiyoruz.Daha denk Gelmedi Yillardir Gezerim oralari.ALLAH ESIRGESIN.Bilirmisin oralari Bos Yere Gezmeyelim Dikkat cekici yerler varmi.Teleferik Tarafinda?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Burasının zeytinyğı veya şarap üretimi için kullanılan işlik oldugunu , ordaki oymanın pres mekanizması için açıldığını düşünüyorum .
Oymanın işçiliği sadece kenarları düzgün , içerisi özenilmemiş (Sonradan tahrip olmadı ise) .
Mezar için anlamsız olan içinin düzgün olmayışı .
Sıradan birisine yapılmayacak kadar uğraş verici kaya mezar anlayışı , kayaya oda açacak jilet gibi işçilik olacak ama oyması böyle dandik olması düşündürücü .
Çalılık dediğiniz yeri yani hemen önünü temizleyin netleşir .
Örnek amaçlı resimler , oymayı ne amaç için açtıkları hakkında .
Ekli dosyayı görüntüle 264941Ekli dosyayı görüntüle 264942Ekli dosyayı görüntüle 264943

iskenderking

Member
Kaya mezarı işareti bu.. yakın çevrede ki kayalar üzerinde yoğunlaşın.. mezar olmalı nekropol alanı gibi duruyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Basari oranimin sifir oldugu bolge Akdenizdir. Ben usandim sizin oralardan Kardasim. Tum isaretler zirve ve en luzumsuz yerde. Buralari yapanlar maymun kadar hizli hareket eden adamlarmis. İsareti bulsan yeri asla goremezsin. O kadar guzel gizlerler. O bolgede tecrube eden adami bulmadikca iş hakikaten çok zordur. Allah cc yardimciniz olsun.
Cozmek icin cadir kurup 10 gun kalmak lazim belki.
Kolay Gelsin.

kanije

Bilgili Üye
bu senin gösterdiğin işaret bu şekilde mezar işareti olamaz.çünkü dikdörgen oymanın her tarafı kapalı olur.bunda alt taraf toprakla bitişik.yüzler yerde çalıştım bu böyledir.bu mezar %99 bu kayanın içindedir.yada altını temizle toprağın bak.oyma bir bütün olması lazım.bu adamlar standartların dışına pek çıkmazlar.iyi incele.kayanın üstünden çubuk tut istersen.bu işarette bir eksiklik var.