Dikdörtgen ve yuvarlak oyma

issoism

Yeni Üye
Yer Akdeniz
Pers, Roma, Bizans hepsi yaşamış.
Kaya tek parça büyük bir oda şeklinde, Vadinin yamacında. Bir kaç km ilerde eski bir kale var, Hemen altından dere geçiyor. Bölgede kaya mezarları ve eski yerleşim yerleri mevcut.
Bu işaretlere denk geldim, kayanın yan yüzeyinde dikdörtgen bir oyma var. kayanın üzerinde 100x80 cm ebatlarında büyük bir dikdörtgen ve hemen yanında 1 metre çapında bir yuvarlak oyma var. Derinliği 25 cm kadar var. Ayrıca kayanın yine üzerinde 25 cm çapında bir Yuvarlak oyma var. Yuvarlak oymadan aşağı giden bir kanalda mevcut. Bu kanalın hemen altını toprak zemini kazmışlar ancak kaya yüzeyinde herhangi bir işlem yapılmamış. Boşluk kontrolü yaptım ama net bir ses alamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

Tantulus

Aktif Üye
Kare oyma acaba açılmış kasa olabilirmi kare oyma ile yuvarlak oymanin rengi farklı ise kare oyma kasadir açılmıştır yuvarlak oyma tarafında mezarı vardır Kaya'nın kendi musaitse kendinde değil ise yakınında

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burası ne bizans, ne roma, ne de pers. Tahminim neolitik döneme yakın bir tarihi var. Bu alttaki fotoğraftaki eser bile değer biçilemez enazından benim açımdan. Yeriniz de olsam en yakın müze müdürlüğüne veya belli başlı ciddi üniversitelerin arkeoloji bölümü profesörleriyle bir şekil de iletişime geçer ve bölgenin görsellerini daha da çoğaltarak paylaşır ve bilimsel bir araştırma yapılması için uğraşırdım.

Çok güzel bence
IMG-20210619-WA0043.jpg

issoism

Yeni Üye
Burası ne bizans, ne roma, ne de pers. Tahminim neolitik döneme yakın bir tarihi var. Bu alttaki fotoğraftaki eser bile değer biçilemez enazından benim açımdan. Yeriniz de olsam en yakın müze müdürlüğüne veya belli başlı ciddi üniversitelerin arkeoloji bölümü profesörleriyle bir şekil de iletişime geçer ve bölgenin görsellerini daha da çoğaltarak paylaşır ve bilimsel bir araştırma yapılması için uğraşırdım.

Çok güzel bence
Ekli dosyayı görüntüle 294388
Bu fotoğrafta ne gördün ki ustam. Fotoyu inceliyorum ama ben birşey göremedim.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Mezar bunun dışında etrafı iyi görmek gerekir.Ben olsam bu kayada itina ile kasa bakarım.

Karabulut

Operatör
İki tane yüz var kayada birinin önünde durmuşsunuz Digeri toprağa bakıyor sanırım