Dikdörtgen ve yuvarlak oyma

issoism

Yeni Üye
Kayanın kendisinin güney kısmında üst kısımda bulunan sunu çukurunun kanalının akıntı yeri var. Akıntının alt kısmı toprak zemin eskiden kazılmış. Kayada herhangi birşey yapılmamış. Kayanın kendisi değil ama güney kısmının baktığı yönde vadi var

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bence bu kayanın kendisi yada çok yakını değil aranılan. Biraz daha daireyi genişleterek arge yapılmalı. Çevrede suyu gören yerlerdeki kayalara taş yığınlarına ve başka işaretlere dikkat rdilmeli. Ben ce çevrede başka işaretler v ar

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben yanlış hatırlamıyorsam bu işaret papaz kilidi olarak diye geçer. Birbirine kilitli taşlarla yapılmış girişleri vb yerleri işaret eder. Ama tek başına olmaz. Kayanın tahrip edilen kısmında yada yakın mesafede farklı işaretlerde olması gerekiyor.

issoism

Yeni Üye
Sabah erken baktığımda Güneşin açısı farklı olduğundan dolayı o görünen yüzler felan hepsi gitti, gördüm ki orada çıkan şekillerin çoğu güneşin farklı açısı ve etrafında bulunan ağaçların kayayı gölgelemesinden kaynaklanan bir durum. Ancak değişmeyen tek şey sunu çukuru, dikdörtgen oyma ve baklava dilimine benzeyen şekiller. İnternette çok araştırdım ancak bu şeklin bir türlü anlamını bulamadım. Ustalardan bilenler vardır illaki. Sizce bu neyi anlatıyor
IMG-20210620-WA0026.jpg

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kayanın üst kısmı da boylu boyunca kırıldığı için şekilin sadece bir kısmı görünüyor. Ne oduğu anlaşılmayan eksik birşeyden yola çıkarak sana ne söylemeliyim? Sen ne görüyorsan biz de onu görüyoruz, eksik bir çizim.

akıltopağı

Operatör
İkindin vakti gez buraları kayalarda ki kırılan yerleri takip et, kayaya tamamı ile bak. En güzel sen görecen.