dikkat edin

Babilli

Aktif Üye
Kimseyi müşkül duruma dusurmek istemeyiz.

Bu bakıma SelçuK ustadim konuyu kaldirmani rica ediyorum..

beyazzadam16

Bilgili Üye
Yanlış anlaşılmasın ama bu resmi 3 ay önce filsm gördüm ben

mayhem

Co Admin
Co Admin
madem gerçek güzel haber olur bu nasa bebelerine yollayın resmi ilalebet arasın dursunlar bu şahsı onlar sever böyle şeyleri :72:hem resim orjinalse ödülbile verirler belki bu işlerle aşır neşir olmayın arkadaşlar duyduğum bildiğim gördüğüm ve hala bulunamayan şahıslar var ciddi bir olay aslında yanlız ciddiye almak iyi değil kayıp olan arkadaş için üzüldüm burda birçok kişinin başına gelebilir toprakla çok aşır neşiriz akşam namazından sonra in cin top oynuyor sözü doğrudur ama ras gelmemek için dikkat etmek lazım böyle şeylerin üstüne gidilmez seni takip eder sana birşey yapmaz çoluk cocuğunu bulur başına gelmeyene inandırıcı gelmez siz uğraşmayın oda sizinle uğraşmasın hiçbir varlık insana zarar veremez insan istemedikce konu çok derin b-itmez bu mesele oyüzden bırakalım meraklıları uğraşsın .

ameleizm

Yeni Üye
arkadaslar bu resım 1 haftalık mevzu ben bılgılendırme amacıyla koydum fotoyu yanlıs anlasılma olmasın yanlısımız olduysa ozur dılemesını bılırız

Kristof34

DogacıyıZ
Bu resmi profesyonel fotoğrafçı bir arkadaşıma gösterdim.resim üzerinde çeşitli oynamalar yaptı sonucunda ise kalitesiz berbat bir fotoshop olduğunu söyledi kepçe kayalar ve görüntü arasındaki piksel farkının bariz olduğunu söyledi sonuç fiyasko. ameleizm o coookk sağlam hocanın adını bana ozelden yazar mısın? Hatta yere gotururum dersen seve seve gelirim

SelçuK

DogacıyıZ
Kuyudan çıkan kız değilmi bu :72:

hades40

Bilgili Üye
Konu ne enteresan bir hal almış inanın korku filimi seyreder gibi okudum:207:

D

deniz_efe

Misafir
Brezilya dizisi gibi oldu.
Umarım gerçeği öğrenmek için senelerce beklemek zorunda kalmayız ...
:72:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ayet'el Kürsi
Ayet'el Kürsi'nin Orjinal Yazılışı:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

اَللهُ لآ اِلَهَ اِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَاْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَهُ مَا فِي السَّمَوَاتِ وَمَا فِي اْلاَرْضِ مَنْ ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ اِلاَّ بِاِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ اَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِنْ عِلْمِهِ اِلاَّ بِمَا شَآءَ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَوَاتِ وَاْلاَرْضَ وَلاَ يَؤُدُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

Ayet'el Kürsi'nin Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim.

Allâhü lē ilēhe illē hüvel hayyul kayyûm. Lē te'huzühû sinetüv-ve lē nevm. Lehû mē fis-semēvēti vemē fil ard. Menzellezî yeşfeu indehû illē biiznih. yağlemü mē beyne eydîhim vemē [k]halfehüm velē yühîtûne bişey'im-min ilmihî illē bimē şē'. Vesia kürsiyyu hüssemēvēti vel ard.( Velē yeûdühû hifzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm)

Not: Okunurken â, ē, î ve û harfleri UZATILARAK okunur. [k]h, hırıltı he demektir.
Ayet'el Kürsi'nin Anlamı

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile.

Allah, kendinden başka hiçbir ilâh yoktur. (O), Hayy ve Kayyûmdur. Onu ne bir uyuklama, ne de bir uyku tutabilir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Onundur. Onun izni olmadan, nezdinde kim şefaat edebilir? O (yarattıklarının) önlerindeki ve arkalarındaki gizli ve âşikâr her şeyi bilir. Onun ilminden, yalnız kendisinin dilediğinden başka hiçbir şey kavrayamazlar. (Mahlûkatı). Onun kürsüsü gökler ve yeri kaplamıştır. Bunların (yerin ve göğün) koruyuculuğu Ona ağır da gelmez. O, çok yüce, çok

.( Velē yeûdühû hifzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm). AYET'EL KÜRSİ'NİN SONU 70 KERE OKU VARLIK GİTMESE VEYA YANMASA 2 70 OKU MECBUR KALMASAN 3 70 OKUMA EĞER 3 70 DEFA OKURSAN HIZIR A.S. GELİR . AYETİ BİTİRMEDEN ORADA NE VARIKK VARSA CÜMLESİ YANAR KÜL OLOR.

ŞART ŞUDUR ;TEMİZ PAK VE ABDESTLİ OLMALI İÇKİLİ OLMAMALI.DENEMESİ BEDEVA.

SAYGILAR.

Kristof34

DogacıyıZ
Ben konunun aslını söyleyeyim. Birilerini mekandan uzak tutmak istiyorsan ayarla bi PhotoShop bak keyfine.