Direkteki Ermenice yazının anlamı nedir

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
üstte solda rakam belirtilmiş resimde gözüken sadece kısaltma olarak 7/1919 tarihi ifade edilmiş.Muhtemelen diğer oraya gelen ziyaret edenler gibi onlarda ordaki duvara yazmış.Burası gördüğüm kadariyla sokakta duvarlara yazılan grafiti sanati için kullanılan bir duvar gibi olmuş.
( Ülkemizdeki duvar yazıları gibi düşünün )

Yazıda ikinci satirda ise sadece AŞK 3. satırda sadece UMUT yazıyor.Muhtemelen iki aşık çiftimiz yazmış olabilir.Paylaşmış oldugunuz iki yazıda sadece oraya gelenlerin biraktiği isim ve ifade.Defineyle alakali birşey yazmıyor.Size önerim burdan hiçbirşey çıkmaz başka yerlerle uğraşın :) @bozoklu ustanın dediği gibi dışarlarda araştırma yapın.

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
vakko
yorumun için tekrar teşekkür ediyorum.
Arşivden fotoğraflar çıktıkça konuya ilave yapacağım son bulduğum fotoğraf altta
lütfen önemsiz deyip geçmeyin her kelimeyi bir şifre gibi düşünün

Ekli dosyayı görüntüle 198033

vakko

@vakko
yorumun için tekrar teşekkür ediyorum.
Arşivden fotoğraflar çıktıkça konuya ilave yapacağım son bulduğum fotoğraf altta
lütfen önemsiz deyip geçmeyin her kelimeyi bir şifre gibi düşünün

Ekli dosyayı görüntüle 198033
:) sifreleme yok sevgili arkadasim.Sifreleme olmadigi icin sifre gibi dusunemiyorum.Olsaydi emin ol seni bilgilendirirdim.Bu yazilar siradan onemsiz yazilar size birsey kazandirmayacak sizde birsey cozemeyeceksiniz.Disariya cikin bu magaradan, orada birsey yok bosa zaman kaybi.Bu tarz yapilari ziyaret edenler isimlerini yazmislar sadece.Disariyi resimleme yapin cevreyi gorelim kimbilir sifre belki disardadir.

Son düzenleme:

vakko

Tarihini araştırma çalışmam devam ediyor
kimler hangi devirde ne amaçla kullanmış falan hep araştırılıyor
papaz voskan 1916 da buradaysa bu iyi bir haber inşallah neticeye varırız
bu arada betimlemeler doğru fakat belgelerde yanıltıcı yönlendirmeler mevcut
Papaz Voskan değil.Siradan bir kisinin isim ve soyadi Voskan papazyan.Düşündüğünüz papaz değil.Adam kimse adamin ismi google cikmaya basladi burdaki konudan dolayi meshur olucak :72:

Son düzenleme: