Doğal mı Ustalar.

Blue.

Editör
Ustalarım Selamun Aleykum cumletten
Kayalık dere içinde bu oyuklar doğal lapyamidir bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aynen Öle Ustam @The Thing düşündürücü hep kullanım amaclı dedim ıçimden burda bi yaşam oldu dedim biseyler ezmislerdir vs içinde doğalda olablir bilemedim be Ustam
Aynen, büyük sıkıntı.
Genelde ermeni değirmeni, şelalede civarı yön veren figür kaya kapama arama taraftarıyım.
Burası kul yapımımı bilinmez, öyle ise söküp almışlar gibi.

Blue.

Editör
Aynen, büyük sıkıntı.
Genelde ermeni değirmeni, şelalede civarı yön veren figür kaya kapama arama taraftarıyım.
Aynen, büyük sıkıntı.
Aynen öle Ustam belkide içlerinde emanetler vardı almışlar büyük ihtimalle yada kafa yormaya degmez doğal de geçmek en iyisi
Değerli yorumun için çok tesekur ederim be Ustam ?

METH

Yeni Üye
Ustad mezar değildir büyük ihtimalle kullanım amaclı dir
ıhsallha yanılıyorum dur
senin fikrin nedir ustad
Doğal değil Se neyi simgeleyebilir ?
Ustam bölgeyi canlı gözle görüp değerlendirdiğin için saygı duyuyorum mezar olmaması fikrine normal şartlarda yuvarlak oyma mezar yada mezarları temsil eder, kullanım amaçlı olması fikrine katılmıyorum adam bir şey ezmek için kullansa onu suyun içerisinde bi bölgeye yapmaz diye tahmin ediyorum daha kıyıda olurdu benim aklıma gelen iki şey söylediklerinden yola çıkarak taş değirmen Ekli dosyayı görüntüle 284171 (gibi) bir amaçla kullanılabilecek olmasıdır, ikinci bir seçenek üstünde kapak olabilir kırılıp içerisindeki cepten mal alınmış olabilir. Rast gelsin

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Aleykümselam, kesinlikle doğal ya da lapya değil.
Pagan dönemi kült alanıdır, ırmak tanrılarına adaklar adanmıştır.

Blue.

Editör
Ustam bölgeyi canlı gözle görüp değerlendirdiğin için saygı duyuyorum mezar olmaması fikrine normal şartlarda yuvarlak oyma mezar yada mezarları temsil eder, kullanım amaçlı olması fikrine katılmıyorum adam bir şey ezmek için kullansa onu suyun içerisinde bi bölgeye yapmaz diye tahmin ediyorum daha kıyıda olurdu benim aklıma gelen iki şey söylediklerinden yola çıkarak taş değirmen Ekli dosyayı görüntüle 284171 (gibi) bir amaçla kullanılabilecek olmasıdır, ikinci bir seçenek üstünde kapak olabilir kırılıp içerisindeki cepten mal alınmış olabilir. Rast gelsin
Çok tesekur ederim ustam Ustad vakit ayırıp değerli yorumun için saolasin varolasın
Yasam yeri büyük ihtimalle o vakit çok incelemedim bölgeyi ıyi bir ar-ge etmem lazım o vakit ustad saygılarımla

Blue.

Editör
Aleykümselam, kesinlikle doğal ya da lapya değil.
Pagan dönemi kült alanıdır, ırmak tanrılarına adaklar adanmıştır.
Eyvallha Ustam @_Mithra_ çok tesekur ederim saolasin varolasın
Peki ustam burayı çok iyi arge etmedim burda ne aramam lazım pagan dönemi çok eski yaşanmışlık olmalı bir bilgi verirsen çok sevinirim saygılarımla