Doğalmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Asa1905

Aktif Üye

Asa1905

Aktif Üye

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam bu kaleye gidiyor. İcine girildiginde yokuş ve kalenin icine kadar gidiyor. Acaba bu bir siğinakmidir gizli kaçiş yerimidir.
Cikis yeridir.
Ugrasmaya degmez.
Su ana kadar 100 kez kontrol edilmistir.
Acilmayan, belli olmayan kacis tuneli arayiniz. Cizdigim kanal gibi bir emaresi muhakkak olur.

Asa1905

Aktif Üye
@BulursamKader25 ustam cok var boyle. Bazilari kapali. Onlarida eklicem.boyle kacis yerlerinden birsey cikma ihtimali varmidir tecrubelerinizde yada ne cikma olasiligi vardir. Burasi eskiden ermenilerin yasadigi yer. Herkezin koyunun bir hikayesi konusuldugu bir masali var. Oyle seyler anlatilirki insanin inanasi gelmiyor. Bir ermeniye sorsan sizin koydeki insanlarin kaşıkları altınmı gümüşmü diyorlar. Evleri tarihi kalintilarin uzerine yaptiklarindan dolayi kimse resmi kazi yapmiyor. Devlet evimize el koyar diyorlar. Ben oranin eski agasinin evini paylastim kapiya tastan duvar ormusler. Acmayada izin vermiyorlar. Odalari yazilar yildiz sekiller tarihi sominesi tam bir gorsellik. Ama korkularindan orayi bile kapatmislar. Tarihi dara kentine cok yakin. Her yeri tarih, mesela koye gittigimde cogunlugu alman ve ermenilerin olusturdugu bir grup koyde festival duzenlediler. 3 gun kaldilar. Kimse gittiklerinide gormedi. Sadece gittiklerinde bura gibi bir cok yerin acildigini gorduk.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam cok var boyle. Bazilari kapali. Onlarida eklicem.boyle kacis yerlerinden birsey cikma ihtimali varmidir tecrubelerinizde yada ne cikma olasiligi vardir. Burasi eskiden ermenilerin yasadigi yer. Herkezin koyunun bir hikayesi konusuldugu bir masali var. Oyle seyler anlatilirki insanin inanasi gelmiyor. Bir ermeniye sorsan sizin koydeki insanlarin kaşıkları altınmı gümüşmü diyorlar. Evleri tarihi kalintilarin uzerine yaptiklarindan dolayi kimse resmi kazi yapmiyor. Devlet evimize el koyar diyorlar. Ben oranin eski agasinin evini paylastim kapiya tastan duvar ormusler. Acmayada izin vermiyorlar. Odalari yazilar yildiz sekiller tarihi sominesi tam bir gorsellik. Ama korkularindan orayi bile kapatmislar. Tarihi dara kentine cok yakin. Her yeri tarih, mesela koye gittigimde cogunlugu alman ve ermenilerin olusturdugu bir grup koyde festival duzenlediler. 3 gun kaldilar. Kimse gittiklerinide gormedi. Sadece gittiklerinde bura gibi bir cok yerin acildigini gorduk.
Kayaya oyulmus kacis tuneli gormedim.

Topraga oyulan kacis tunelleri gordum. Cikislar 1-2 metre derindeydi.
Taslarla orulu. Sonra 8-10 kisiyi alacak kadar genislikte bir oda. Odadan kaleye dogru, dizustu surunerek gidilen tunel. Odada bronz heykel. Baska bir odada da askerin parasi olarak dusundugumuz bakir paralar.
Baska bir sey gormedik.

Asa1905

Aktif Üye
İlk iki resim magaranin ici

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Güzel yerler, buradan ekmek yenir.
En basitinden tektek dedektörüyle bile dolaşsan yevmiye çıkar.
Paylaştığın noktalar hep elden geçmiş yerler, sondaki çukurluklar mezar nişi mesela.
Bakir noktalar bulmak lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...