Doğru yoldamıyız üstadlarım

Pscyhe

Engellendi
Tas tahminimce dik duruyordu dusmus yan yatmis.tahminende iceriyi anlatiyor aile var erkek ve bayan oldugunu dusunuyorum odalara kadar belirtilmis.bencede yanlis yonden islem yapiliyor gibi geliyor once girisi tespit edin bence ondan sonra islem yapin

Turko

Uzman
En alttaki fotoğrafı aciklarmisin su görüyorum ve hemen dibinde höyük. Dogrumudur Eğer öyleyse ve o noktaya işlem yapıyorsanız su tarafından girdiyseniz yanlış yoldasiniz . Detayları konuşmadan işleme devam etmeyin .

kanije

Bilgili Üye
öncelikle silindir şeklinde büyütün yeri.çok dar,kenarına denk gelir kaçırırsın noktayı.ve katman katman in aşağıya.
kıştan yeni çıktık.toprak yumuşaktır.hiç anlamadığın şekilde iner aşağıya toprak.

çubuğun yoksa git bakır çubuk bul.onunla bak.

çalışma güzel lakin eksik.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Son resimdeki yapı tümülüs.Tümülüslerde kazma vurmakla bir yere ulaşmak zor,tüneli (dramos) olur yada medeniyete göre değişir.Nokta tespiti yapmanız iyi bir cihazla.Ayrıca su kenarı zannedersem ,büyük olasılıkla su tuzağı vardır gözede dikkat etmeniz gerekmektedir.

dogacı

Yeni Üye
abi tümülüsler tepeden kazılmaz ğiriş yönünü bulmak lazım

avci01

Yeni Üye
selam arkadaşlar kolay gelsin,uzun zamandır dısardan takip ediyorum formu,üye olmaya karar verdim, ilk yuklenen tas sıvrı tarafı aşagı bakacak şekilde dikme durumu varmı... varsa yapın yada arkadaşlar resmi indirip dik konuma getirip tekrar gözden geçirsinler.benim fiktim bir çiftin mezarı erkek ve kadın ikiside kalp icine alınmış girişler yukardan (tepeden giriş)gösteriyor ama tam nokta olmayabilir şu anki giriş..giriş merdinvenli dik giriştir. ..tuzaklı ani çökme yapacaktır ..ama taşın yonu nasıldı kımıldattınızmı..?? yani bir nevi küçük tümülüs ihtimali üzerinde duruyorum.. kolay gelsin..

Yörük ali

Aktif Üye
O kaya üzerindeki işaretler işin erbabı değilseniz bulaşmayın diyor

Yesrib

Yeni Üye
Acaba bu arkadaslar ne yapti? Sonuc ne cikti Merak ettim dogrusu!

poseidon2023

Uzman
aminn inşAllah diyem gine de desi var üç metre gibi yer acılmış dar aşarıya indikce yeri daraltçaklar zaten derin oldukcada içlerinden biri burda birşey yok diçek iyçe soguyacaklar yedi metreyi belki inereler sonra pes ederler @Yesrib

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Masallah dediginiz 3 gunde birakiyor ustam. :)