Dönemi ve ederi nedir ??

blackjack

Member
Sagolasin ustadim bende. hic rastlamadim kataloglarda. Burda bilen biri cikar diye belki yukledim

atheros

Yeni Üye
Madalyonun arkasinda yazılı metni yazar misiniz, çift taraflı balta tenedosa ait ama bu okuzde baltada çok iyi kalıplaşmış , yazıyı yazarsanız açıklığa kavuşur.

blackjack

Member
Yabanci sitelerdeki arastirmama gore minous uygarliginda prince of lilies diye geciyor bayan figuru . Girit tarafinda milattan once 1700 lu yillarda hukum suren antik yunan. Bunun tablosuda var sanirim kronosos saayinda diyede geciyor. Makaleden cevirebikdigim kadariyla kisaca boyle ama ederi konusunda bilgim yok bulamadim. Yazan yazi resimdeki kadar okunuyormus madalyon bir abimizde bana sadece fotosu geldi bulabilmem icin

LabarNa

Bilgili Üye
ben ederindeyim İnşallah büyük paralar eder sahibine

odin

Editör
senin degilse ve sen bulmadiysan bence fazla ilgilenme. Basin cok agriyabilir. Deger olarakta kesin sudur demek zor. Benzeri olmadigindan. Bir para gibi degerlendirilmiyorlar malesef. 100 lirada deger bicebilirler binlerce lirada. Ama dedigim gibi dikkatli olmakta fayda var.

D

deniz_efe

Misafir
Evet MADE IN GREECE yazıyor.
Tahminimce yakın dönem ve fazla bir ederi olduğunu düşünmüyorum.
@maksim sen ne dersin ?

blackjack

Member
Bende ilk basta made in greece diye dusundum ama ters yazilmis diger taaftan bakinca a harfi ters yazilmis bunu internette cok arastirdim bazi yabanci sitelerde cok nadir bulunan bir parca oldugunu yazmislar ayni madalyondan bir tane daha bulunmus yurt disinda bi yerde fotosunu indirdim netten buraya nasil yukleyerim telden bi bakayim

blackjack

Member
Ustalarim insan figuru milattan once 1700 lu yillara dayaniyor prince of lilies yazin google cikiyor