Dönemi ve gerçekliği hakkında yardımcı olabilirmisiniz lütfen arkadaşlar ?

egeli35

Yeni Üye
Yardım Lütfen bilgi verirmisiniz dönemi hakkında.. !!

Son düzenleme:

Kristof34

DogacıyıZ
Sapkın roma dönemi tabiki. Katalogdan bakmak lazım nadir sınıfta ise değerli olabilir

egeli35

Yeni Üye
Bronz olduğunu biliyorum, değeri benim için önemli değil.. manevi degeri var benim için, dönemini öğrenmek istiyorum yardimci olabilir misiniz ? Nerden bakabiliriz dönemine ?

egeli35

Yeni Üye
Kime ait , donemi nedir arkadaşlar ? bir yardimci olun ..

egeli35

Yeni Üye
Hem sapkin roma donemi olduğuna nasil kanaat getirdiniz ? Sikkenin bir yüzünde boğuşan iki adam tasviri, ve diğerinde de Değnekli bir melek gözüküyor..! Seksle ilgili obje göremedim ben,
Bilgisi bulunupta donemi ve hangi uygarliga ait olduğu hakkında yardimci olacak olan yokmu arksdlar ?? ?

Son düzenleme:

egeli35

Yeni Üye
Evet donemi ve uygarligi hakkinda yorum yapacak yokmu ???

egeli35

Yeni Üye
Hic bir bilen yokmu ?? Bir yardimci olun yaa.. !! ��

Lucre

Yeni Üye
1.Resim sağdaki fotodaki para HERAKLEIA in LUCANIA 285BC piyasa değeri 50-100 dolar. Ama sizdekinin kondisyonu çok düşük o yüzden maddi bir değer elde edemezsiniz.
En yakın müzeye vermenizi öneririm.

2.Diğer paranın ise kondisyonu çok kötü maalesef. Net tanı koyamıyorum.Roma parası AD.210 -260 Dönemi olması gerekiyor ama budur diyemiyorum.
Tahmin yapmam gerekir ise Septimius Severus dönemi parasına benziyor. Bu bilgiler doğrultusunda bu paranında maddi değeri yok denecek kadar az.

Nereden bulduğunuza dair bilgi paylaşır iseniz bölge vs gibi daha net bilgi verilebilir.

Bol şans. Bu aralar yoğun işler geç dönüş yapabildim. @deniz_efe

Son düzenleme:

egeli35

Yeni Üye
Tesekkur ederim, Lucre beni biligilendirdiğin için öncelikle, peki HERAKLEIA in LUCANIA 285BC Roma parasımı oluyor, grekmi ?
Maddi bir değer elde etmek istemiyorum zaten, anı ve hatıra olarak saklamayı düşünüyorum.

Dediğiniz dönme ve uygarlıkları araştırıcam, Bulunan yerin EGE bölgesinde, Selcuk efes civarı olması gerekiyor o civardan bir tanıdığım çok eskiden bahcesınde bulduğunu söylemişti , oralardan cok cıkıyormus zaten bahceden tarladan.. Bölge bu eğer daha net bilgi verirseniz sevinirim.. :) Lucre