Dostlar Dedektör için Bir el atın bakalım

jokkerkrall

Yeni Üye
Hepinize merhaba dostlar
Şu Dedektörleri kullananların yorumlarını alabilirmiyim
-
1-Nokta Dedektör Amfibio Multi Frekans Dedektör
2- Garrett AT MAX
3- Garrett At-Pro Intl 8,5X11"
4- Minelab Equinox 800

Bu modelleri kullanan sahada deneyimi olan ve karşılaştırma yapcak dostlar şimdiden teşekkür ederim Yalnız bu fiyat aralıklarında daha kalitelisini kullanan varsa onlardanda tavsiye bekliyorum

Candost

Yeni Üye
Merhaba dostlar. Yukarıdaki dedektör modellerinin ikisini kullandım. Bu cihazlar büyük nesnelerde en fazla 120cm de etkili. 1 tl metal para testinde 20 -25 cm den etkili. Farklı bir cihz istersen power pulse dedektör modellerini incele derim.

jokkerkrall

Yeni Üye
Merhaba Hangilerini kullandın 120cm den toplu olarak alan hangisiydi başlık kaç santimdi Power pulse dedektörü kullandın mı arasında fark nedir

Merhaba dostlar. Yukarıdaki dedektör modellerinin ikisini kullandım. Bu cihazlar büyük nesnelerde en fazla 120cm de etkili. 1 tl metal para testinde 20 -25 cm den etkili. Farklı bir cihz istersen power pulse dedektör modellerini incele derim.

Linkbul

Engellendi
Merhaba kardeşler. Ingiltere den ulaştım sayfanıza. Power pulse dedektör buralarda çok yaygın. Türkiye de pek yok diye biliyordum. Çift başlıklı dsp40f radar modeli var bende büyük nesne 4 metre mesafesi var. Küçük nesnelerde küçük başlık gerekiyor sanırım. Bende 45 lik çift başlıkla satın alınmış. 25 lik başlıkla metal para testi yapmak gerek.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
alacaksan pulse dedektör al derim...

jokkerkrall

Yeni Üye
Delta plus 3s plus modeli var bir arkadaşta inceledim biraz ama pek denildiği metreleri görecek pulse değil cihaz garip tepkiler veriyor ve memnun da değilim diyor yani şu anda en iyisi rezistivite cihazı ama bir öten alette şart oluyor sevgiler
alacaksan pulse dedektör al derim...

Candost

Yeni Üye
Rezistivite cihazi denilen dedektor tipi oksitlenme ile toprak direncinin dusmesi prensibi ile calisan cihazdir. Temelde bir ohm metre dir. Eger demir ve buna benzer paslanan oksitlene metal arıyorsanız belki ise yarar. Fakat altın soy metaldir. Ve oksitlenmez. Yani altın metaline hiç bir ise yaramaz.

jokkerkrall

Yeni Üye
Rezistivite ile genelde yapı incelemek için kullanım alanı doğru diyosunuz sizce hangi vlf cihazı kullanalım şimdi bir çok cihaz var yani kalkıp 2m göreni yok ama 70cm alanı göreni gördünüz mü toplu gömülerde testini yaptınızmı önerirmisiniz
Rezistivite cihazi denilen dedektor tipi oksitlenme ile toprak direncinin dusmesi prensibi ile calisan cihazdir. Temelde bir ohm metre dir. Eger demir ve buna benzer paslanan oksitlene metal arıyorsanız belki ise yarar. Fakat altın soy metaldir. Ve oksitlenmez. Yani altın metaline hiç bir ise yaramaz.

Candost

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Söylediğiniz gibi piyasada bir çok vlf dedektör modeli var. Olanların bir çoğu yaklaşık aynı kapasitede haklisiniz. Fakat yeni çıkan teknolojiler de var. Doppler radar dedektör cihazları. Bu cihazlar toprak altında 3m ye kadar etkili. Bizzat kendim test ettim.

kaan5557

Engellendi
Yok guzel kardesim öyle değil...Bir yanlışı düzeltmek amacıyla yazıyorum...rezistivite ve oksitlenme arasındaki bağ kurmanız ve hatta altın oksitlenmez demeniz pek yanlış....dogrusu şu...toprağa elektrik veriyorsunuz altın çok iyi bir iletken olduğundan bir dirençle karşilaşmaz direncin az olması iyi bir metale işarettir...ölçumlerde yüksek değerede bir dirençle karşılaşırsaniz bu hava olduğuna delalettir...iste bu sebepledirki mezar odasi vesaire boşluk bulunur...bu cihazi kullanmanin zorlugu genis bir alani aradiğınızdan bir küp gibi gömüleri denk getirememek ölçum yapanin algilayamaması o dikkati gözden kaçirmaması burası zordur....umarim konunun mantığı anlaşılmıştır...

jokkerkrall

Yeni Üye
Dostlar bekliyorum ya şu dedektörlerde önerisi olan yok mu