Dramos-Tüneldeki Tehlikeler......!

SelçuK

DogacıyıZ
tünellerle ugraşma odalara 2 mt geriden işlem yapın vakit kaybedersiniz

DİVANE

Moderatör
Moderatör
ustam girişle oda mesafesi çok uzun tünelden adım adım ilerlemektense tepeden 5 veya 6 metre diyorsunuz oradan girmek daha hayırlı bence o mesafeden tuzakları adım adım aşana kadar siz çoktan içeri girersiniz riske girmeyin

DİVANE

Moderatör
Moderatör
ayrıca sizinde dediğiniz gibi medeniyetlere göre tuzaklar çeşitli olabiliyor birde affınıza sığınarak odanın tam merkezinden girmeyin sebebi derseniz bazı bunun gibi mekanlarda tepe merkez noktasını tuzaklıyorlar taş oynadımı oda dahil tünellerde yerlebir oluyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
kale kalıntısı gıbı bır yerdemı calısıyorsunuz
bunu sormamın nedenı calısma alanınızın ne olduğunu bılmekte fayda var kale ıs ayrı sıstemler kılıse ıse ayrı sıtemler yapı yunellerı planları farklı
bunlarında otesınde yerleşım alanı da olabılır
tunel ve oda tespıtınde cubuk mu kullandınız yoksa cıhazmı
caution ustam,
Calisma alani cok yuksek olmayan bir tepenin eteginde. Dereye yaklasik 250 metre. Asagilarda tarim alani var amma az.isaretin oldugu kayanin oldugu arazi tepeye kadar toprak seviyesinde kayalarin oldugu corak bir arazi. Bizim at arabasi yolu dedigimiz patika kralin 50-60 metre ustunden geciyor.
Karsilardaki tepeler yerlesim alani. Yarin resmini atarim insallah.
Tespit cubuk ve radarla yapildi.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
arkadaşlarım birde fikir olarak güzel olabilir ama arkasından yitilen araba bence riskli bazen tünel komple çöküyor asil ustanın arabası daha iyi saygılar

timur964

konularim
girişle kral arası 130 mt bu mesafede eğim çok degilse hiç tünellerde risk alma bence . yer çalışma imkanı rahat olan bir yerse aksi istikametinde tehlikeden uzak benim tercihim olurdu . sistemdeki tum tuzaklar aşılır buda diğerinden bence çok maliyetli olacaktır kıymetli kardeşim .hakkında hayırlısı nik inle musemma bulursam kader .

BulursamKader25

Abi eğim ne kadar çizim den eminmiyiz arizideki konumu bumudur ? Kral mezarından dere girişine düz hat inmesi gerekmiyor mu . Hareketli tuzaklarin çoğu eğim ister .

Egim hafif Turko ustam.

Gayem oradaki sistemi cozmek degil.
Cozuldu elhamdulillah.
Gayem tuzaklar.

Gecen gun bir arkadasimla oturup sohbet ettik. 3 sene once vefat eden bir arkadasinin durumu ile alakali yorumlarda bulundu.

Aslinda konuyu acmam, vefat eden o arkadas vesilesiyledir. Baskasina faydamiz olsun istedim.
Cunku bu arkadas tunelin cokmesi vesilesiyle vefat etmis. Yanindaki arkadaslarini da iceri almislar.

kanije

Bilgili Üye
ustam çizdiğin şema gerçekten bu şekidemi? çünkü 3 defa dramos açmak nasip oldu böyle bir yapıyla karşılaşmadım.bu çizdiğin gibi bir yapı olsa dahi bu şekilde olmaması gerekir.çünkü betimlemesi yanlış.odalar bu şekilde birbirine bağlı olduğunu varsayarsak bir şekli temsil etmesi lazım.mesela tam üçgen ortasında yine üçgene bağlı kral ayin odası gibi.

zemin tuzaklarına karşı benim geliştirdiğim bir sistemi söyliyeyim ve denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.uzunlaması 40 cm,eni 20 cm genişliğinde tahta.tahtanın merkezine ayakkabıyı monta ettim ve çok geniş bir terlik gibi oldu ve bir adımda 4-5 taşa basıyorum ve bu şekilde eşit ağırlık biniyor taşlara.

bu tip yapılarda en tehlikeli olan gazdır.diğer tuzaklarda büyütecek birşey yok.

BulursamKader25

ustam çizdiğin şema gerçekten bu şekidemi? çünkü 3 defa dramos açmak nasip oldu böyle bir yapıyla karşılaşmadım.bu çizdiğin gibi bir yapı olsa dahi bu şekilde olmaması gerekir.çünkü betimlemesi yanlış.odalar bu şekilde birbirine bağlı olduğunu varsayarsak bir şekli temsil etmesi lazım.mesela tam üçgen ortasında yine üçgene bağlı kral ayin odası gibi.

zemin tuzaklarına karşı benim geliştirdiğim bir sistemi söyliyeyim ve denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.uzunlaması 40 cm,eni 20 cm genişliğinde tahta.tahtanın merkezine ayakkabıyı monta ettim ve çok geniş bir terlik gibi oldu ve bir adımda 4-5 taşa basıyorum ve bu şekilde eşit ağırlık biniyor taşlara.

bu tip yapılarda en tehlikeli olan gazdır.diğer tuzaklarda büyütecek birşey yok.

Kiymetli kanije Ustam,
Sekille alakali dediklerin dogru. Burada azicik bir farklilik var. Bu farkta 2 adet 60X60 cm. Ebadinda birbirine gecmeli yaklasik 20 metre derinliginde 2 kuyunun olmasi ve ayin odasinin haricinde kralin hafif caprazindaki papazlarin ozel odasi. Diger yerler ise sizin de bildiginiz gibi.

Yaptugin ayakkabiya hayran kaldim.
Super bir uygulama olmus.

Girdigin yerlerde ok sistemi ile karsilastin mi hic?
Ok mekanizmasinin oncesinde bu mekanizmayi off durumuna gelmesine vesile olan hangi aparat vardi?

SUSMUŞ35

Member
İsaretin bulundugu kaya bu
ustam bu resime göre ne arıyosan yığmanın altında kanımca hiç tünel arama direkt sağından solunda girişş ara

Moderatör tarafında düzenlendi:

kabakburgiba

Operatör
görünürde 1 ,ve 2 ile arasında bi kademeli arazi yapısı var diyor.ikisi arasında kot farkı olabilir.1 de yuvarlak bi işaretleme olduğu gibi 2 de dikkat edersen kesin ve net ara ara düz hatlar mevcut.mesela 2 yazan yeri tam altı ters u veya omega mı desem.yani yapıda bi farklılık lar mevcut.ok ile belirttiğim yeri iyi inceledinmi ustam.