dünyadan tümülüs örnekleri

oguzkagan

Bilgili Üye
Benin köyumde bir tumulus vardı, cok meshur ve oldukca büyük bir tumulus, o tumulus yillar oncesine kadar (kesin tarih veremiyorum) google amcaya yazdiginizd ilk karşınıza cikan yerdi yerlesim yeriyle birlikte,ki hatta bulundugu vilayetin muzesinin girisini susleyen resimleri vardi ve bol miktarda haberleri vardı, lakin suaralar google yazdigimda aradigimda baktigimda tek bir resim,tek bir haber,tek bir bilgi hatta ismi dahi yok ;( bu nasil oluyor ? Neden oluyor ? Ayrıca koyumun adi dahi ismini bu tumulusten almisken ;( bu nasil birseydir ALLAH aşkına bilgii olan varda aydinatabilirmi beni ;(

ölmezada

Aktif Üye
Benin köyumde bir tumulus vardı, cok meshur ve oldukca büyük bir tumulus, o tumulus yillar oncesine kadar (kesin tarih veremiyorum) google amcaya yazdiginizd ilk karşınıza cikan yerdi yerlesim yeriyle birlikte,ki hatta bulundugu vilayetin muzesinin girisini susleyen resimleri vardi ve bol miktarda haberleri vardı, lakin suaralar google yazdigimda aradigimda baktigimda tek bir resim,tek bir haber,tek bir bilgi hatta ismi dahi yok ;( bu nasil oluyor ? Neden oluyor ? Ayrıca koyumun adi dahi ismini bu tumulusten almisken ;( bu nasil birseydir ALLAH aşkına bilgii olan varda aydinatabilirmi beni ;(
köyün neresidir kardeş?

DİVANE

Moderatör
Moderatör
ismini bilmediğimiz bir şeye ne diyebiliriz ismini yazarsan bilen arkadaşlar bilgi verirler

oguzkagan

Bilgili Üye
Elbette hocam Tokat Dokmetepe ; dedigim gibi internete bile yazinca her turlu bilgisi vardi cikardi simdi tek bir emare yok yaziktir gunahtir...muze de bile giristen baslardi resimleri ayrintili bilgileri hatta girisi çökmüştü kral odasi derlerdi turlu turlu efsaneleri vardi muhtesem bir yapı uzeri agaclandirilmis hatta tam tepesine bir havuz yapilmisti :(