Dürbünden bakarmısınız

Bahhalebah

Aktif Üye
Ibrahım bey resimlere iyi bakmadım yada gözünüzden kaçtı haklı ola bilirsiniz fakat dürbünün iki tarafıda oyuk mezardan mezarın içini gören bir ruh deliğide olmaz kutsama alanı deseniz belki kafam yatardı tşklr

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Durbunle fazla ugrasmayin bence.
Alan kiymetli bir mezar alani.

Bosluklari bulmanin derdine ve cozumune odaklanin derim. Cubuk veya cihazla bu ise cozum bulursaniz durbunun gusterdigi yerleri de cozmus olacaksiniz insallah.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar. Kırmızı alandaki taşlar özellikle dizilmiş izlenimi veriyor. BulursamKader25 ustam , sence öyle değil mi? Oradaki birkaç yeri vurgulamışsın.

Kontrol etmekte fayda var. Çizdiğim sarı ve mor alanlar boşluk bakılabilecek yerler gibi duruyor. İncelemek gerek. Daha fazla fotoğraf daha fazla yorum demek. Uğurlar olsun.

Sevgiler.

Ekli dosyayı görüntüle 143039

Bahhalebah

Aktif Üye
Ustalarım yağış olmassa yarın Çekicem yeni fotolar çok yağmur var 1 haftadır boslukda bakamıyorum tşklr yorumlarınız için

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Katiliyorum.
Birde onemli olan mesele var:
Ayin yeri nerede???

Sunak goremiyoruz resimlerde.
Olabilir, ancak mihrabi bulmak lazim.

Burada kimler yasamis???
Tespitinden sonra olu gomme usulleruni bilmemiz lazim.

Bircok siluet var. Siluet varsa mezar vardir deriz.

100-200 kisiyi alacak kadar bir duzluk olmasi lazim.
Buraya giderken bir dere derenin bitiminde cesme, pinar olmasi lazim. Bu alani goren 15-20 kisiyi alacak biraz yuksekte bir bosluk daha lazim. Burada da uleri gelenler durur ayini izlerler.

1000 (bin) resim az gelir buraya. Cok iyi resimleme sizi sonuca cabuk ulastirir insallah.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
taşın baktığı yön diye çizdiğim hat boyunca taşlarda x ara bulmaya çalış benim tahminim x bulmalısın ...

Bahhalebah

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam kutsama yerleri delik kayanın üst tarafında delik kayanın oyukluğu kadar büyuklukde olanlar var burası zirve tepe dir hititlerden tutun bir takım eşkiyalar romalılar yunanlılar ve firikyalilar daha saymadığim birçok uygarlık yaşamış taşların çoğu fazla yıpranmış son nokta gibi birsey bulmak biraz zor sunaklara fazla yonelmedim kafamız karışmasın diye dediğim gibi yağış göz açtırırsa gidip yeni fotolar ve bilgiler yüklerim tşklr saygılar hepinize

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim son resimdeki yer açılmış mezar ve o delikte dürbün değil ruh deliğidir. Bu mezarların içinde birde küçük kapamaları olur. Malzemeleri orada olur. Cihazın varsa açılmış mezarın içlerini kontrol etmende fayda vardır.

Bahhalebah

Aktif Üye
dadas_25 ustam sondan 4. Resim son iki resmin arka bölümüdür iki tarafıda dürbün gibidir sondan 3. Resimde son resimlerde ki delik den bakılınca görünen kaya dır tşkr ederim yorumunuz için saygılar

ertug26

Yeni Üye
dürbün deliği doğudan batıyı görüyorsa parası var yok değilse başka amaçlan yapılmıştır saygılar