Ebay’den bizans sikkesi getirtmej

Farazir

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba, konuya cok uzak biri olarak ebayden bir alim yaptim. Kargo yunanistandan gelecek.
Ekli dosyayı görüntüle 230863
Kargoyla gonderilecek bu para ile ilgili gumrukte veyahut herhangi bir sebeple problem yasar miyim riski nedir yardimci olabilir misiniz ?
simdiden tesekkurler

Son düzenleme:

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
konu takip
merakla sonucu bekliyorum

nathandrake

Aktif Üye
Muhtemelen bulgar işi bir sikkedir.Hatıralık turistlik malzeme satan dükkânlarda bulabilirsin.Gerçek olmasını bekleme bence.

Tastan

Editör
Neden bu sikke tercih sebebi daha öncesinde araştırma yapmadınızmı ulaşım konusunda.?

thekingsong

Member
kolleksiyonerseniz envantere kayıt şartıyla getirebilirsiniz

botan5656

Engellendi
Bundan 7-8 sene önce 2 adet gümüş osmanlı parası almıştım bende aynı şekilde. Sorunsuz geldi bi sıkıntı yaşamadım. Sıkıntı olacağını sanmıyorum yunanistan'dan gelirken. Ama diğer ülkelerden alım yaparken dikkatli olmanı öneririm. Denizaşırı ülkelerden gelirken zayi olma ihtimali çok yüksek bunun haricinde bişey olmaz.

Farazir

Yeni Üye
Bulgar isi olma ihtimali cok az diye dusunuyorum cunku satan kisinin 13 binin uzerinde satisi var. yorumlari ve sattigi diger urunlere bakinca sahte olma sansi cok zor diye dusunuyorum. Burada link vermek serbest mi bilmiyorum ama saticinin linkini verebilirim. 25 pound a acik artirmayla aldim.

bu arada ufak bir duzeltme yunanistan dan degil guney kibris rum kesiminden gondermis.

Koleksiyoner kaydim yok malesef ebayde rastgele gordum hosuma gitti aldim sonradan arastirinca bir korku sardi beni acaba yasadisi birsey mi yaptim diye.

cumcum26

Yeni Üye
Amazon’dan 2 adet roma dönemi gümüş sikke alındı ve kayıt yapılmadı, elimize ulaştı.

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Farazir ustam konunun üzerinden 1 bhafta geçti.
durum nedir acaba?
Eğer sorunsuz geliyorsa bu iyi demektir.
3 yıl önce ebayde orhan gazinin gümüş sikkesini 55 dolara açık artırmada kazandık.ama gönderici "ülkenizde satışı yasal olmadığı için göderemiyorum"deyip ödemeyi geri verdi.