(ed) dağircik mi?

ragıp

Uzman
jeolog üstadım, şu konuya bir de siz el atsanız.
var olan emareleri hem mühendislik bilginiz
hemde defin konusundaki tecrubleriniz ile birleştirerek
yorumlarsanız beni de berhudar edeceksiniz

selametle

Nihat k

Aktif Üye
Yer güzel ama eşkıya belgeleri ile yola çıkarsan yorulursunuz gerçekten

jeolog

Co Admin
Co Admin
jeolog üstadım, şu konuya bir de siz el atsanız.
var olan emareleri hem mühendislik bilginiz
hemde defin konusundaki tecrubleriniz ile birleştirerek
yorumlarsanız beni de berhudar edeceksiniz

selametle
ragıp ustam, bilgisayar uzerinden fotolari yarin inceleyeyim net bilgiyi o zaman veririm. Telefondan gordugum kadariyla saha icerisinde kapatilmis bir giris bulman gerek oyle gorunuyor ki bu alanin bir yerinde yeralti magarasi var. Sana zahmet olmazsa eger bana Ozelden buranin google earth goruntusunu atabilirmisin. Hepsine birden yarin bakip aciklamami yapayim.

Son düzenleme:

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
şu ilk resımdeki yeri daha oncede soyledım dıger resımlerde bana gore bısey yok dogal yani

ragıp

Uzman
@Mirkut
üstadım, şekilde görüldüğü gibi... bizi gezdiren arkadaşın anlatımı ise, aşağıdan yılan deliğe girmiş, görünen sadece kuyruk, yukarıdaki delikten ise sadece başını çıkartmış.
yılan tasfirinin hemen 1 karış altında oyma bir kuyruk mevcut

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende yilan diye bakiyorum fakat net birsey goremiyorum. Yalniz burasi eskiyami degilmi yilanin uzunlugu eleverir ve dogru yermi degilmi onagore anlasilir. Yilanin uzunlugu ortalama 15 cm uzerindeyse eskiya isi olmayabilir.

deli firat

DOĞACI
deli işte

Ekli dosyayı görüntüle 194652 usta ben burda takılı kaldım o kaya orda sabitmi yoksa yerleştirilmiş mi altında ne var ne yok aşagı inen ufak bir giriş mi merdiven mi dört yandan görmek isterim selametlen

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
S.a değerli ustam, konuyu çok geç gördüm ve resimleri az da olsa inceleyebildim. Tüm yorumları okuma fırsatım olmadı lakin benim görüşüm çevrede kışın akan yazın kuruyan bir derenin olması gerektiği yönünde. Böyle bir dere var ise işaretin 90 derecelik açı ile dereye inen yamacında sırıtkan sanki yuvarlanmış bir kaya arayacaksın. Mal saf sarıkız olmalı ve o kayanın tam altındadır. Ama zehirli ve tuzaklıdır. O kayanın altı saf çakıl ve kaya kırıntıları ile beslidir ve işçiliği ağırdır. Rabbim kaza bela vermesin inşaEllah hayırlı forumlar.

ragıp

Uzman
o kaya orda sabitmi yoksa yerleştirilmiş mi altında ne var ne yok aşagı inen ufak bir giriş mi merdiven mi dört yandan görmek isterim selametlen
Kıymetli ustam, öndeki kaya sabit. önden kama, yandan farklı bir hayvana benziyor. haklısın.
baktığı yöndeki kaya her ne kadar köklü olmasa da, yerinden kıpırdatmak mümkün değil.
baktığı kayanyı dikkatli tetkik eder isek; altı dürbün kaya gibi. bunu fark etmiş olmama rağmen, dürbünden bakmadım.

yöreye ilk gidişimdi. nokta tesbiti için gittim.

elimdeki çubuk ve diğer yardımcı malzemeler ile sadece sarıkız ve gümüş baktım.
kamada sarı kız yok, gümüşte yok.
ama hala bu kamanın boş olmadığı kanısına sahibim.
Kama üzerinde anormal olan iki farklı bölüm dikkatimi çekiyor.
henüz o iki yeri de hiç bir arkadaş fark edemedi.
ya nasip dostum.

kıymetli ustam; kama, ev gibi kaya, tam altında, derede, şelalede bir insan dan daha büyük bir put.
hemen önünde tarumar edilmiş bir değirmen vb hepsi bir birine eklendiğinde
henüz gidip göremediğim, bahsedilen, dağın zirvesinde 21 adımlık mezar, daha ileride önünde duvar bulunan saçaklı kaya, daha ileride kurt
hepsi bir düşündüğümde ise eşkiya günlüğünü doğrular konumda.

yaptığım araştırmalar ise, buranın 7 nci bölge olduğunu doğrular durumda

hayırlısı demekten gayrı elden bir şey gelmiyor.
hele ramazan bir geçsin tekrar bakıcam .

selametle