Ederini ve dönemini bilen var mı ?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yıl olarak belli mi peki? Hakkını helal et 1500 yıllık roma sikkesi ile aynı alanda çıktı ondan soruyorum.
Hah soyle bilgi akisi olsun.damarina basmazsak kimse cevap vermiyo..1950 li yili.tecrube fikir icin tespit yontemlerin neler bahset biraz.. kalinti yikintidami cikti topraktami tesadufmu tarladami

Cengizz

Member
? Allah’ına kurban. Aralarında yüz metre kadar köyde bahçe içerisinde çıkmış. Roma sikkeleri altın bununla arası çok uzun yıllar. Desene bizim malları Ruslar götürmüş?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
orjinal görünüyor
dönemini ve ederini ıYı usta daha iyi bilir
şu linklerden kontrol edin

Trajan Decius SILVER TETRADRACHM

Ancient Roman Provincial Coins - Philip II - Antioch - Eagle Tetradrachm
Ustam linklerdeki paralara bakdim kenar yazilar ve figurler tutmuyor linklerdeki paralardaki insan figurleri boyun burun siluet taki acisindan ve arkadaki kus figurunun durus ve basi bakis acisindan bu konudaki parayla bag kuramadim..cok ozur dilerim affet.saygi ve sevgi sunarim

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ustam linklerdeki paralara bakdim kenar yazilar ve figurler tutmuyor linklerdeki paralardaki insan figurleri boyun burun siluet taki acisindan ve arkadaki kus figurunun durus ve basi bakis acisindan bu konudaki parayla bag kuramadim..cok ozur dilerim affet.saygi ve sevgi sunarim
tıpkısının aynısı olmadığını bende biliyorum o yüzden ıYı usta iyisini bilir dedim
1000 kusur yıl hüküm sürmüş bir imparatorluk
eyaletlerinin darphanelerinin haddi hesabı yok, her şehir devleti kendi sikkesini basabiliyor
basılan her sikkenin kalıbı şimdiki gibi birebir aynı değil, mevzu derin yani
burada paylaşılan sikkeye bakarken orjinal mi acaba değil de
taklit mi acaba diye bakarsan daha doğru sonuca varabilirsin