edit

baykan

Bilgili Üye
Sayın @vakko usta bizi ilgilendiren balık define amaçlı olan balık yada mezarı simgeleyen balıktır. Dini amaçlı veya süsleme ve kültür amaçlı olan balıkla işimiz olmaz. Bu kadar teferruata da gerek yok bize defineyle ilişkili olan balığı anlatın. Mesela dağ başındaki balıkta ne yaparız, hangi yöne ne kadar gideriz. Dere kenarındaki balıkta hangi yöne gidilmeli, mesafe ne kadardır. Son nokta da olması gerekenleri yazın. Definecinin işine bu bilgilerin dışında bilgiler lazım değil ilgilenmez. Bu bilgiler balığın definesini buldurmaz.
Siz bize bunlardan bahsedin işaret bilginiz varsa tecrübeniz varsa. Yoksa bizde google amcadan ve başka kaynaklardan araştırabilir kopyala yapıştır ve link paylaşabiliriz. Selametle.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Sayın @vakko usta bizi ilgilendiren balık define amaçlı olan balık yada mezarı simgeleyen balıktır. Dini amaçlı veya süsleme ve kültür amaçlı olan balıkla işimiz olmaz. Bu kadar teferruata da gerek yok bize defineyle ilişkili olan balığı anlatın. Mesela dağ başındaki balıkta ne yaparız, hangi yöne ne kadar gideriz. Dere kenarındaki balıkta hangi yöne gidilmeli, mesafe ne kadardır. Son nokta da olması gerekenleri yazın. Definecinin işine bu bilgilerin dışında bilgiler lazım değil ilgilenmez. Bu bilgiler balığın definesini buldurmaz.
Siz bize bunlardan bahsedin işaret bilginiz varsa tecrübeniz varsa. Yoksa bizde google amcadan ve başka kaynaklardan araştırabilir kopyala yapıştır ve link paylaşabiliriz. Selametle.
Burada açtığım konudaki amaç balık işaretinin sadece define işareti olmadığı ve balık sembolünün başka hangi amaçlarla kullanıldığı bilgisi verilmiştir.Öncelikle bunu iyi idrak ediniz.Paylaşmış olduğum bilgi her defineciyi ilgilendirir.İnsanlar bu bilgileri okuyacakki balık figürünü gördüğü zaman neden yapıldığını her balık işaretinin define işareti olmadığını iyice anlasınki boşa zamanını parasını enerjisini harcamasın..

İçeriği gözünüzün kenarıyla okuyup anlamadan şap diye yorum yapıştırdığınızı düşünüyorum.Daha dikkatli okuyup konu içeriğini anlamış olsaydınız yorumunuz bu olmazdı.

Öncelikle Dini sembol veya buluşma tanışma tanınma amaçlı yapılmış olan balık figürünün anlamı heryerde her balık figüründe define vardır demek değildir.

Gelelim klasik balık ölçülerenize.Sizi tatmin etmez ama ben yinede yazacağım.Anlayan ve bilgi sahibi olmak isteyen forumda çok arkadaş var. Siz nasılsa google amcadan çok okumuşsunuz kopyala yapıştır yapabilirsiniz..Ona buna gerek yok diyede açtığım konulara yorum yapmayın.Beğenmiyorsanız okumassınız.

Balık figürü,Güvercin figürü ,XP sembolü ve diğer hristiyan sembolleri catacomb sınıfında geçer anlamı size derki yeraltı mezarı yeraltı şapel yeraltı odaları..Hristiyanlar eziyetlerden saklanmak için şapellerini mezarlarını buluşma noktalarını yer altında yapmışlardır.Bu zemin altı mezarlarda şapallerde balık güvercin ve diğer sembolleri kullanmışlardır.

Yaptığım yorum şahsi fikrimdir.Deredeki balık bana defineyi anlatmaz.Balık bana ölçü vermez.Balıktaki ölçü muhabbeti incildeki ayet numaraları vs yerlerden alınmış google amcanıza yazılmıştır.Kaç kişi balıktan ölçü almışta yer açmış ? Neyin ölçüsü ?

Adam oyma sunak bulmuş sunağı ölçüyorlar yön muhabbeti yapıyorlar ? Ne yönü arkadaş ? Sunak mezara hediye gönderilen bir yapıdır kanallarla mezara endekslenmiştir.Sunak nedir sorsan adam bilmez.Neyse konumuz balık.

Balık figürünü çizdiğsem ölçüyle ne işim olur ? Adam mezarının yerini zaten biliyor.Burada mezarlığa gittiğiniz zaman ölçüylemi mezar ziyaretinizi yapıp mezarı buluyorsunuz ?

Balık figürü mezar amaçlı yapılmışsa mezarı yakınındadır mezar zemin altıdır.İşareti gördüğün yerde Arge yapıcaksın.cihazla geziceksin.Zemin altı mezar nerede nasıl olur okuyup araştrıp öğreneceksin.Bu işler öyle hesap makinesi ile olmuyor.

Gelelim sorunuzun cevabına ;

Balık figürünün olduğu arazide ben arge yaparım yeraltı mezar için balık figürünün olduğu yer ve arazi yapısı uygunmu diye.Sen defineciysen arazide zaten mezar kendini belli eder anlarsın.Veya cihaz destekli yeraltı görüntüleme yaparım.Gördüğüm bugüne kadarki balık figürleri hepsi dini amaç ve diğer amaçlar için kullanılmış ve çoğu sahtedir.Mezar amaçlı çizilmiş olan bir balığa denk gelmedim.Boş dediğiniz konu içinde zaten %15 inşallah denk gelirsiniz diye yazdım.

Balık benim için derede sadece dini semboldür.Balık benim için karada ve zemin altı oda mezar yapılmaya uygun arazide önemlidir.Gerisi benim için boştur...Sizin için doludur ölçüp biçebilirsiniz.

Ben define işini hesap makinesi ve rakamlarla değil bilgi, gözlemleme ve arge yaparak yapıyorum hangi zemin kaya mezara hangi zemin zemin altı mezara hangi zemin lahit mezar için uygun hangi mezarda obje olur gibi..Bu bilgiler her defineciyim diyenin bilmesi gereken bilgilerdir.

Boş ve gereksiz dediğiniz konu içeriğinde zaten yazıyor balık figürünü görünce ne yapılmalı diye.Tekrar okuyun.Anlayamadıysanız tekrar yorum yapın sizin için ekstra bir konu açacağım.

baykan

Bilgili Üye
Gerek yok ustam teşekkürler ne kadar balık işaretinden anladığınızı sorduğum soruya verdiğiniz cevapla anlamış oldum. Bu kadar kafi sizi fazla yormayalım.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....