el isareti ve hayvan figuru gibi

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tepeler var abi.ama maden saft i yada bacasidir dendi. bir tanesi yukseklik 1.5 2 mtre capi 4mt digeride yarisi kadar.
Evet bazı yerlerde de orada yatır var ellemeyin.bazi yerlerde uğursuzluk var gitmeyin ...bazi yerlerde sahipli garip olaylar oluyor derler yaklaşmayın diye .... sen 1 yokla orayı... 1 de şu el şeklinin..dogusu batısı güneyi kuzeyi neresi onuda resim üzerinde belirtebilirmisin

Turko

Uzman
Vakit var bakıyoruz ama bilemedim ki ustam , put gibi birşey sanki ilk defa görüyorum.

Excited

Member
abi dedigim gibi komple findik bahcesi sagi solunda arazinin yuksekliginden farkli bise yok.ama arazinin alti komple tas kaya.hatta cürüfler cikiyo altini almislar diger elementler kalmis.curufun icinde hala altin bile kalmis teslerini yaptirdik.simdi abi benim sizin engin bilgilerinizden su konularda faydalanmak istiyorum.
1.burda 500 ila 1000 yil once belki daha fazla yil once altin madeni isletildigi testlerle belrlendi.1 kabile vs artik ne deniyosa sehir kurup yasamislar.
2.burda isaretlere gore dereler baz alinarak isretlerin 300 mt assagisinda toprak altindan 5 basamakli merdiven ve ortalama70 80 cm capinda tutma yerleri olan kapak bulundu.( 5 6mt derinlikte)burasi madenin merkez bankasi denildi.sizce dogruluk payi nedir?
3.bu el isareti diyoruz ya ben acemiyim ele benzettim ama sizcede el mi. el ise uzerinde x isareti var. ve o el olan kayanin altinda en az 1 kaya daha var .sizce mezari altindamidir?

Excited

Member
el batiya bakiyo abi.bide yuklenen resmi silemiyorum.telde kucuk gorunuyo yukleyince aletler cikiyo kusra bakmayin

Son düzenleme:

Excited

Member
abi yerde yatik vaziyette duruyordu.sanki kadin taputu gibi duruyo kesilip bicilip yatirilmis.altida blok tas kaya

Turko

Uzman
Ustam maden yerlerinde kapalı bir alan olur mahzen gibi yada kuyu gibi girişinde işareti olur hangi madenin işlediğini anlatan , var mı öyle işaret , genelde çekiç olur ana işareti yanında orak gibi Hilal olur birde işlenen madenin işareti.