Elektrot çubuk

Sahinler

Aktif Üye
Abi testlerden haberdar ederseniz minnettar kalırız

densi

Bilgili Üye
Yorumumuzdaki
BOSLUK
hocam bu altın için yaptığınız test sonuçlarını ayrı bir konu başlığında mı açacaksınız?
hocam bir de gümüş çubuklara neodyum mıknatısı sağ eldeki çubuğa tavsiye ediyorsunuz; yanlış hatırlamıyorsam önceki bir yazınızda iki elede takabileceğimizi yazmıştınız yanılıyor muyum diye düşünüyorum.ben iki elede taktım gayet güzel çalışıyorlar sadece hedefin üstünde mıknatıs olmadan işaret çarpı idi, mıknatısları taktıktan sonra işaret sağ eldeki çubuğun karna yapışması oldu.
hocam size her şey için teşekkür ediyoruz ALLAH razı olsun ALLAH yolunuzu açık etsin, şimdiden hayırlı cumalar..:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yorumumuzdaki
BOSLUK
hocam bu altın için yaptığınız test sonuçlarını ayrı bir konu başlığında mı açacaksınız?
hocam bir de gümüş çubuklara neodyum mıknatısı sağ eldeki çubuğa tavsiye ediyorsunuz; yanlış hatırlamıyorsam önceki bir yazınızda iki elede takabileceğimizi yazmıştınız yanılıyor muyum diye düşünüyorum.ben iki elede taktım gayet güzel çalışıyorlar sadece hedefin üstünde mıknatıs olmadan işaret çarpı idi, mıknatısları taktıktan sonra işaret sağ eldeki çubuğun karna yapışması oldu.
hocam size her şey için teşekkür ediyoruz ALLAH razı olsun ALLAH yolunuzu açık etsin, şimdiden hayırlı cumalar..:
Her ikisinde de neodminyumlu miknatis takma isini SADECE kasa tespiti yapmak isteyene TAVSİYE etmistim. Topragin alti ile topragin ustu cok farklidir. Ayni evde yapilan testlerle arazide yapilan testlerin farkli olusu gibi.
Bazi kardeslerimiz ben topraga bir kazma bile vuramam, tek kisiyim, bana kasa yeter diyene tavsiye ettim.

Durum budur insallah.

Sizde basarili sonuclar verdiyse, memnunsaniz kullanmaya ve test etmeye devam ediniz. Cubuk demek deneme yanilmak demektir. Onemli olan hedefe ulasabilmektir. Hedefe ulasiliyorsa her seferinde, en guzel sistem kullandiginiz sistemdir, sistemin ne oldugunun kiymeti yoktur. Sizde iyi calisan bir sistemin bende iyi calismamasi gayet normaldir. Zira cubuk isi bireysel olup, cok kati sekle sokulamaz.
Hayirli Cumalar kardaslarim.

furkan6560

Member
Kardeşim ben elektrot çubuk kullanıyorum ve oldukça başarılı fakat öncesinde pirinç ve krom çubuk ile bakıyorum en son elektrot ile bakıyorum Çünko elektrot çubuk ile kaya ve mineral ayrımı daha iyi anlıyorum yani benim için elektrot boşluk onaylarsa çalışırım onaylamaz ise çalışmam faka ilk başlarda çok Kaya mineral kazdım zamanla çubuk hareketlerini çözdük sadece azim ve sabır kazasız belasız kolay gelsin

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bakır yada gümüş veya prinç çubuk daha iyi olur

Efe58

Yeni Üye
Su altı kaynak elektrot mu daha iyi normal kaynak elektrot mu

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aynen her zaman minarale gider... bende de var

WingChun

Yeni Üye
Kardasim,
Metal tespiti icin (altin haric)
%40 kadmiyumlu gumus cubuk kullan.
Birde sag cubuga miknatis takiyorsun.
Teferruati, ve egitimine kadar BOSLUK BULMA VE ALAN TARAMA katagorisinde yazdigim sayfalar dolusu bilgiler var oku.

Birde konularin icinde mustakil olarak MİNERAL ELEME konusu var. Okursan cok istifaden olur. Bize de duaci ol insallah.

Merhaba mıknatıs neresine takıcaz
Aslinda bi formül var kullaniyorum gayette memnunum ama bosluk degilde sadece altin ve gümüş olayina gidiyor ne minarel nede baska metal..tek sorun bosluk bulmamasi ve derinlik tespiti yapmamasi.
Merhaba formül nedir acaba ? Bilgi verirmisin.?

Zemin bozuk

Bilgili Üye
kardeşim çubuk konusundaki yorumlar daha önce açılmış konu başlıklarında bulabilirsen lakin gidip de paralar harcama ben kendim yaptım pirinç'den gayet de başarılı ayrımınıda yapıyor . Sende bakır olur , pirinç olur 6 ' lık 8 ' lik 40 50 cm lik çubuklardan yaparsın çubuğa para yatırmak pek benim kafama yatmıyor ayrım noktasındada eline demiri al veya teneke veya bakır v.s. neyse onu elinin içinde tut ayrımını yapıyor tecrübe ederek söylüyorum bir çubuk en baba 200 250 tl maliyeti var daha fazlası akıl karı değil , rast gele ...