Elmasmi ?

Gercekler

Yeni Üye
Bunun icin yapman gereken bi labaratura fln vermek. En azindan ne oldugunu kesin ögrenirsin. O taşin elmasla kesinlikle alakasi yok. Birisi sizi oltya getirmek icin ona bnzer iki farkli taşin belgesini göndermis. Inanmayın böyle şeylere )
tamam tesekürler konun kapanmasi daha iyi olur otlaya düsmedik

Extra06

Engellendi
Merhabalar.Bana yaklaşık 2-3 gunde bir bu şekilde taş-elmas-yakut vs. Şeyler geliyor sana satalım sen naparsan yap diyorlar :) bakın şimdi olaya.Bana taşı satmaya çalışan vatandaşa diyorum ki gel beraber gidelim laboratuara verelim masrafını sen ödersin sonuca gore taşı alırım yada almam diyorum.Olmaz ben masraf vermem diyor.Tamam taşı bırak ben baktıracam diyorum kapora ver diyor.Yahu kendi sanki bilmiyor mu neyin ne olduğunu elbette biliyor.Bugün içinde altın sarılığında damarlar bulunan kaya parçaları getirdiler sonuç aynen anlattıgım gibi :) umarım kıssadan hisse çıkartmışsınızdır.

spartaküs

Member
slm.

çeşitlilik natural saphire, yani doğal safir diyor ama belgeler orjinal mi onu bilmiyorum...

Gemo

Member
Mücevher taşının hamının bile al benisi olur, şeffaff olur. Bakınca hoşunuza gider eve götüresiniz gelir. Bu taşta bu saydıklarımın hiçbirisi yok. Ebayde gerçek 2 kiloluk zümrütler var elli dolara satılıyor. Fiyatının düşük olmasının sebebi mat ve ışığı geçirme özelliklerinin olmaması. Yani siz şahine bmw ruhsatıda düzenleseniz mala alıcı bulamazsınız.