Emeviler dönemine ait olduğu söylenmekte

Marco

Bilgili Üye
everese ustam paha biçmek haddimize değildir, dönemini araştır dersen araştırınız inşallah. Bana ve Ustalarımiza göre her eser paha biçilmez değerdir.

everese

Yeni Üye
@everese ustam paha biçmek haddimize değildir, dönemini araştır dersen araştırınız inşallah. Bana ve Ustalarımiza göre her eser paha biçilmez değerdir.
Söz misali öyle bir izah şekli ile durumumu arz etmeye çalıştım efendim. Doğru diyorsunuz, lütfen dönemini ve değer bakımından bilgilerinizi paylaşır mısınız ?

Marco

Bilgili Üye

Metalicvoice

Operatör
Demek harun reşid dönemi...
behlül dağna hz min eline deymişmidir acaba o para? Ozaman tam anlamıyla paha biçilemezdi benim için. :)

ama deymemiştir parayla pulla işi olmaz mubareğin :(

everese

Yeni Üye
@everese ustam, bu sikke Emevi devletinin devami olan Abbasi devletine ait. Gümüş. Bir buçuk saattir arıyorum. Bu sikkenin Benzeri cok fazla mevcutmus.Sayenizde bizde birseyler öğrendik ararken.Saygilar sevgiler efendim.

https://www.the-saleroom.com/en-us/...0003/lot-b23dc9a0-2f6c-4742-a1f6-a3f701455901

Silver dirham of Caliph Harun al-Rashid (786-809 AD),...
Rabbim razı olsun güzel insan, peki şunu da belirtmek isterim ki Müze Müdürlükleri ile irtibata geçsem bu tarihin karşılığı olarak bana ikramiye verilir mi ? Yada başka yollar ile elimden tek başına çıkarmak istesem buna değer mi ? İnşallah 40.000 m2 deki kazı alanımızdan daha güzel örnekler veya seri alırız da hepimizin yüzü güler ve bilgileri artar. Çıkarılan her bir nesneyi burada sergilemekten asla ve asla çekinmeyeceğim.

Son düzenleme:

Marco

Bilgili Üye
Ne demek ustam, başımızın üstünde yeriniz vardır. Ben ve forumdaki değerli Ustalarım elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız. Ustam bulunan eserin yeri müzedir, bende en iyisi muzeye teslim etmek, aksi takdirde piyasada alıcı kılığında bulunan kişilerin %90 ni polislerden oluşur, bunu forum ekibi olarak bilelim. Ustam, muzeye verdiğinizde, nerde bulduğunuzu söylemeyiniz, zaten yetkililer de fazla soru sormazlar.Parayi verildiğinde tutanak kağıdıni al, o kağıt çok işine yarar. Em azindan arazide sıkıntı çıkarsa kagidi gösterir bulduğun eserleri muzeye verdiğini söylersin ustam. Araştırma yapınız o alamda. Saygılar sevgiler.

everese

Yeni Üye
Ne demek ustam, başımızın üstünde yeriniz vardır. Ben ve forumdaki değerli Ustalarım elimizden geleni her zaman yapmaya hazırız. Ustam bulunan eserin yeri müzedir, bende en iyisi muzeye teslim etmek, aksi takdirde piyasada alıcı kılığında bulunan kişilerin %90 ni polislerden oluşur, bunu forum ekibi olarak bilelim. Ustam, muzeye verdiğinizde, nerde bulduğunuzu söylemeyiniz, zaten yetkililer de fazla soru sormazlar.Parayi verildiğinde tutanak kağıdıni al, o kağıt çok işine yarar. Em azindan arazide sıkıntı çıkarsa kagidi gösterir bulduğun eserleri muzeye verdiğini söylersin ustam. Araştırma yapınız o alamda. Saygılar sevgiler.
Öncelikle Allah'ım razı olsun şahsından ve bizleri takip eden her kesimden. Kıymetli üstadım dediklerini harfiyle yerine getirip ilgili makamlara bu ve buna benzer sikke ve diğer unsurları sitenizde yayımladıktan sonra yetkililere teslim edeceğim. Yeni paylaşımlarla kısmet olursa sizlerin karşısın da olacağım, nasip olursa eğer.

Marco

Bilgili Üye
İnşallah ustam, sağolunuz varolunuz. Teşekkür ederim. :)