emf teknolojisi

Turko

Uzman
Hangi cihazdan kopya alındığı önemli okm nin sistemine benzettim ben.

SMOOTh

Yeni Üye
Sonuçta yerli çalışma mantığı bazı firmaların cihazlarıyla bağdaşabilir.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hangi cihazdan kopya alındığı önemli okm nin sistemine benzettim ben.
Ustam ben şahsen taktir ediyorum kopyada olsa bizi dışarıya bağlılıktan kurtarıyorlar. Fakat benim anlamadığım kopyalanan sistemler neden eski sistemler. Yeni sistemleri kopyalasalar daha iyi olmaz mı? OKM nin bu cihazı satıştan kaldırılmış diye biliyorum.

odin

Editör
Ustam ben şahsen taktir ediyorum kopyada olsa bizi dışarıya bağlılıktan kurtarıyorlar. Fakat benim anlamadığım kopyalanan sistemler neden eski sistemler. Yeni sistemleri kopyalasalar daha iyi olmaz mı? OKM nin bu cihazı satıştan kaldırılmış diye biliyorum.
satistan kalktiysa belkide adamlardan uretim izni alip uretiyorlar. sonucta okm ninde isine gelir.

Turko

Uzman
Ustam kopya olacak tabi ki keşke baştan aşağı %100 yerli olsa , sıkıntı yazılım mühendislerimiz de bu kulvara el atmıyorlar . Cihaz kopyalanıyor lakin programlar kopyalanamıyor baştan program yazılması gerekiyor ama işi hakkı ile yapan çıkmıyor. Cihazların ana vatanı emfad ve okm dir bu iki firmanın cihazını almayıp incelemeyip kullanmayıp cihaz yaptım oldu çalışıyor diyene inanmasınlar , bir şema var cihazda ok sorun yok kopyalanıyor lakin adam programın ateşleyeceği 2 tane mercimek kadar parça atıyor şemaya yazı yok rakam yok marka yok menşei yok mühendis bakıyor aldığı dirence karşılık gelen başka bir parçayı atıyor şemaya program çalışıyor ama 10 mt derinlik düşüyor 2.5 mt ye 2000 m2 düşüyor 30 m2 ye , sıkıntı bu o yüzden güvenmiyorum yerli üretimlere. Yoksa çakma olmamış kötü kopya falan deyip derdim kötülemek değil ben hep söylerim yazılarımda Türk firmalarını ve cihazlarını alın teknik servisi olsun ticari sicili yeri yurdu belli olsun diye bunu demekte ki maksat ım hem milliyetçilik duygum hemde adamlar para kazansın yatırım yapsın .