En gerçekçi gömü efsaneleri.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustalarım Volcan voyvoda. Dışında. ..Gerçek gömü efsanesi. Tecrübeleri ile anılarınızı paylaşırmısınız.. Bizlerde tecrübelerinizden. Feyz alıp. Geliştirelim.Görsel hafızamızı..buyrunuz..
Ustaları açtığı konuları takip et istediğini bulabilirsin.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Hah .....!
Şimdi papazı buldun ışte
Define hikaye ikisi bu araya gelince
Herkesin en az 10 hikayesi çıkar :230:

Blackjest

Member
Guzel bi konu ustam,
Simdi nasil desek bilmiyom benimde icimden geldi biraz karayalim musadenle,
Bi 5 sene kadar once, emanet aldigim cihazla,koydeki samanlikta gomu oldugu efsanesine dayanarak basladim aramaya,
Neyse kosenin biyerinde cihaz otuyo hemde bulbul gibi,birde degerli diyo, yogunluk gostergesi hat safada:)dedim sukurler olsun aha buldum,
Heycandan kazamadim, gidip geliyom kontrol ediyom,tabi saga solada bakiyomtek yer orasi, hava karardi neyse bismillah, yarim metrede kapak gibi tak dedi,
Baktimki eski aluminyum tas, ters donmus :) sonra oturdum bi sigara yaktim, eskiden samanliklari doldururken icinde cignerdik cok alsin diye,o toz dumanin icinde, tabi suyu icip attmisimdir dedim ,bi huzun kapladi beni :)
Snra dedimki emeksiz yemek olmaz, tabi nasipte vakte tabidir,
Biz bu isin hobisindeyiz:)
Baki selamlar.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Blackjest nasibin bol olsun kardeşim
Keyifle okudum bana bir cok anımı hatırlattı yanlız benimkiler
Buraya yazılacak türden de yil :)
Ve yaşadıklarım normal insanların ınan yasadiklarida değil

Bana kayın pederimin ahiri delik deşik edişini hatirlattin :200:

Blackjest

Member
Amin dostum cumlemizinkini, umut iste insana neler yaptiriyo:)var daha bisuru olayda gecegece yazip cagirmiyalim basimiza,:)cumleten hayirli geceler

Turko

Uzman
Ailenin en küçük elemanı benim , ortam mahşer günü gibi kasvetli bir hava herkes tartışıyor emmi ler emmi çocukları kardeşler , malzeme ortada bulan getirmiş tatmin olmamış lar tartışma büyüyor çaylar roket hızında yengeler çay yetistiremiyor ailenin en büyüğü tok bir ses gök gürültüsü gibi yeter dedi ortalık buz gibi oldu ata vefat etmiş emaneti kayıp biri almış alan Kimse ben aldım demiyor 1870 emanet günlük harita Ermeni yapımı çubuk takımı el yapımı pirinç ten 4 lü sistem Bulgar haritaları resimler vs Hepsi kayıp , atanın gittiği yerler tespitler el yazısı notları Vs. Amca oğlu sessiz gözler dede de sıkıntısı var belli çökmüş emanetlere 2 gün sonra 4 . Kuşak toplandık Ermeni birine okutmus haritaları yeri anlatmış çizmiş yazmış vermiş girişine varana kadar. Büyükler den gizli iş mi yapılır uyduk abimiz ne derse o . Kırmızı Toros lacivert Kartal :) bindik doluştuk balık istifi gibi . Vardık yere Ermeni çakma papaz karşıladı bizi . Çeşme , kara taş , 50 sağa , 70 sola , ağaca dön , havaya bak , kuş öttü , eşşek tepti , vardık kuyuya , dedi burası kazın , 2 şer dk 4 erli 2 ekip , kaz kaldır toprak aşşağı yukarı kurbağalar yılanlar , hoop bir kemik dinozor kemiği mübarek 1 mt bacak kemiği roket bağla uzaya gönder , sahaya koy kale direği , kavgaya git suç aleti. Üstünde yazılar papaz zıpladı okudu üfledi devam, sofra taşı simsiyah parlıyor dur dedi durduk etrafını açtık , kaldır kaldırdık , kuyu ağzı , içerde ne varsa kokusu adamın derisini eritir öyle pis koku . Hop dedim tütün molası , hava günlük güneşlik güneşin altında otur sıkıntı yok, gölgede ... kesiyor . Vardım yanlarına gözler bana döndü dedim yok olmaz imkanı yok derken halat belimde :) sal biraz daha az daha az daha alttan bir yumuşak hissiyat doşeğe basar gibi , çek geri kürek al açtık dağıttım derken ufak kemerli geçit ı gördüm , ozaman eski el fenerleri var çok açık kaldım ı ampulü patlar kafayı sök ampulü çıkar geri takarken yiv oturmaz kapağı kapanmaz , kalın el feneri ağza al alınmaz bacak arasına sok kazma sallanmaz soktum örme deki gedige ver coşkuyu . Çektiler yukarı ne var ? Geçit var . Nasıl ? Üstü yuvarlak , altı kapı gibi. Yükseklik 1 mt kadar , Nereye gidiyor , Allah bilir , nefes alınır mı , Ne bilem ben gir bak , adamlar kasap yemişler eti biri 2 mt diğeri 2.10 öbürü 140 kg , kafaya bağladım feneri girdim tünele. 2 mt yok çıktım koca bir hole cami gibi kubbesi var karşımda 4 tünel girişi , bağırdım yukarı nefes alamıyorum çekin. Demez olaydım ne ayakkabı kaldı ne üst baş milegin içinde kayboldu gitti. Heryer ıslak. Soğuk. Papaz bir tane daha olacak dedi . Yok var yok var yok. Milegin toprağın altında kalmış , Ya Allah onu da buldum , dediklerini aldım doldurdum çuvala boşalttım odayı , 5 dk lık sortiler hava yok nefes alınmıyor kafa kıyak olmaya başladı sesler geliyor fısıltı gibi . Son bir tur dedi 3 cu oda dedi , Allah bereket versin. Çıktım yukarı o gün bugündür deselerki su var çamur var milek var töbe dünya malı ağzına kadar dolu olsa hiç işim olmaz. Ayakkabı larda yeniydi bulamadım . Kayboldu gitti :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Turko Ustam Bi daha okudum hatıranı.. Yanlız kafamatakıldı. Ekmek teknesindeki eleman hesabı.. Sen o mekandan doyacaan kadar malın dişini çektinmide. Çıktın yoksa doğa üstü güçler. Caydırdı damı çıktın tövbe ettin ustam.. Bi tiyo yeter..

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Turko ustadim sende benim gibisin mali goturmussun ama aklin ayakkabida kalmis.