Enteresan isaretlerle dolu kaya.Yardim Lütfen sayin ustalar.

A-R-E-S

Member
Son fotoda ben sadece hac degil haclar gordum keske kayalari islatsaydiniz silinmeye yakin isaretler olabilr gozden kacan haç disinda .
Hic bukdr haci yanyana gormemistim cidden eniyi bastinizi topraga gozun yettigi alanca kepce vurun:) heryer mezar nasil olsa

son_umut

Member
Dere yatağında ki işaretlerle kilisenin bulunduğu alan bağlantılı. Bu durum da ustaların dediği gibi yukarısı toplanma yeri ve ayinlerin yapıldığı alandır. Bu durumda da önemli kişilerin mezarı ve malları yukarda ;)
Tesekkur ederim ustam yorum icin.Allah senden razi olsun.Ustam bütün işaretler kilisey yaklasık 10 mt kiliseye uzakligı.Hepsi bir tasin üstünde.
Ama bu son attigim işaret resmi bi daha atiyorum sadece o dere yataginda.Derede yaklasik 600 700 mt kilise ye uzak.
Bu işaret ile kilise yakinindaki coklu işaretler baglantilimi ustam.

Ekli dosyayı görüntüle 140617

son_umut

Member
Son fotoda ben sadece hac degil haclar gordum keske kayalari islatsaydiniz silinmeye yakin isaretler olabilr gozden kacan haç disinda .
Hic bukdr haci yanyana gormemistim cidden eniyi bastinizi topraga gozun yettigi alanca kepce vurun:) heryer mezar nasil olsa
Teşekkür ederim ustam degerli yorum için.Bu son attigim foto kiliseye 600 700 mt uzakta dere kenarinda.Acaba kilise yakinindaki kaya ustundeki işaretlerle bir baglanti olabilirmi.Bu son işarettede baya bi hac isareti var birde sana zahmet bi foto daha atacam oda bu son işaret dere kenarindaki isaretin yaninda.Bide ustam insanin bile cikmakta zorlandigi bir yer bura kepce imkansiz.

Ekli dosyayı görüntüle 140618

Ekli dosyayı görüntüle 140619

A-R-E-S

Member
Ustam burada ermenice bir yazi var .islatip cekersen cevirebilirim

Smokin

Moderatör
Moderatör
Tesekkur ederim ustam yorum icin.Allah senden razi olsun.Ustam bütün işaretler kilisey yaklasık 10 mt kiliseye uzakligı.Hepsi bir tasin üstünde.
Ama bu son attigim işaret resmi bi daha atiyorum sadece o dere yataginda.Derede yaklasik 600 700 mt kilise ye uzak.
Bu işaret ile kilise yakinindaki coklu işaretler baglantilimi ustam.

Ekli dosyayı görüntüle 140617
Bağlantılı olduğu kanaatindeyim. YanlıZ bu alanı uzaktan çekmek gerekir . Ayrıca bu dere yatağında başka işaretler kesinlikle vardır

son_umut

Member
Bağlantılı olduğu kanaatindeyim. YanlıZ bu alanı uzaktan çekmek gerekir . Ayrıca bu dere yatağında başka işaretler kesinlikle vardır
Dogrudur ustam başka işaretlerde var yukarda paylaştım,carpı işaretide var bu işaretin yaninda.Bide coklu haclar ve yazi.