Ermeni Çeşme Arkasındaki Kaya

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ben hala ilk yorumumun arkasındayım.

Turko

Uzman
Çok el değmiş , Çeşme yüzeyinde işaretler olmalı idi kapatmışlar . Çeşmeyi karşına alınca arkası , sol çapraz ve sağ çapraz görsel var ise paylaşın bakalım. Genelde Çeşme emanet leri ya içerisinde olur yada arkasına düşen kısımlarda düz yüzeyleri olan büyük taşın altında olur.

Yigit58

Aktif Üye
Çok el değmiş , Çeşme yüzeyinde işaretler olmalı idi kapatmışlar . Çeşmeyi karşına alınca arkası , sol çapraz ve sağ çapraz görsel var ise paylaşın bakalım. Genelde Çeşme emanet leri ya içerisinde olur yada arkasına düşen kısımlarda düz yüzeyleri olan büyük taşın altında

Ekli dosyayı görüntüle 151805
Ekli dosyayı görüntüle 151806

İsaretin kafa tarafı hafiften ağaçlara yatık gibi ağaçlara yön veriyor olabilirmi usta

Turko

Uzman
Ağaç genç duruyor gövde okadar kalın değil . Cihaz iş yapabilir ama cihaz dan ziyade sana alan tarama lazım en iyi alan taramada çubuktur bir gez bakalım usta etrafı 100 metre kadar bakalım değerli çekimi alabilecekmisin.

Esteban74

Editör
Bu çeşmenin arkasından ince bir dere gelir . Dere yağmur sularıyla oluşur. Derenin başlangıç yerinde su biraz yukardan akar. Suyun ilk düştüğu yeri kontro et. Çeşmenin boyunu ölç arkasına geç yalaklar tam arkanda kalsın ölçtüğün mesafe kadar git ve kontrol et. Mesafeyi ikiyle çarp tekrar devam et geldiğin noktaları kontrol et. Bu çeşmeye yakın duvar veya kaya varmı çeşmeye bakar şekilde. Yakınında eski mezarlık varmı. Suyun akarında ağaç varmı , Sırali mı üçgen mi yapar. Ağaçları kontrol et demir çakılı olan varmı? Arkasında veya önünde 150 200 metrede eski ev varmı ateş yanmış yer varmı. Ekşi meyve ağacı varmı.
Bu çeşmeler 3 tanemi , diğer çeşmeler ve yönler önemli...
Kolay gelsin

Yigit58

Aktif Üye
Bu çeşmenin arkasından ince bir dere gelir . Dere yağmur sularıyla oluşur. Derenin başlangıç yerinde su biraz yukardan akar. Suyun ilk düştüğu yeri kontro et. Çeşmenin boyunu ölç arkasına geç yalaklar tam arkanda kalsın ölçtüğün mesafe kadar git ve kontrol et. Mesafeyi ikiyle çarp tekrar devam et geldiğin noktaları kontrol et. Bu çeşmeye yakın duvar veya kaya varmı çeşmeye bakar şekilde. Yakınında eski mezarlık varmı. Suyun akarında ağaç varmı , Sırali mı üçgen mi yapar. Ağaçları kontrol et demir çakılı olan varmı? Arkasında veya önünde 150 200 metrede eski ev varmı ateş yanmış yer varmı. Ekşi meyve ağacı varmı.
Kolay gelsin

Çesmenin hemen sağ tarafında ufak bir dere mevcut ama dere nerden başlıyor bilmiyorum açık konuşayım bir defa cihaz tuttum çeşmenin arkasına ve agaçlık alanda son ağacın 1 metre önüne sinyal verdi ama çalışma yapmadım ağaçları kontrol etmedim ama bakarım bilgelendirmeler için herkese teşekkür ederim

Yigit58

Aktif Üye
Kolay gelsin
Mezarlık ve yakınlarında ev hiç duymadım görmedim 1 tane musluk var çeşmede 400 metre kadar aşağısında bir çeşme daha var ama bir isaret ve ibare bulamadım

Esteban74

Editör
Çeşmeler 3 tane ve suları aynı dereye akar...

Esteban74

Editör
Usta iyi araştır sor soruştur . Mutlaka aynı dereye akan 3 çeşme vardır. Belki biri yok olmuştur veya batırılmıştır ama mutlaka vardır. Onlardan biri kurudur ve yok olmuştur. Diğeride çok küçük bir çeşmedir . Su gözesiymiştir iki taş koyulup çeşme yapılmıştır.
Hatta bu çeşmelerin aktığı dere 10 km civarı sonra batar ve denize akar. Bu olmayabilirde...

Son düzenleme: