ermenı cesmesı

odin

Editör
Cubuk kullanabiliyorsaniz odayi tesbit edebilirsiniz rahatlikla. Yada kullanan birisinden yardim alin. Odanin icinde aradiginizin olup olmadigini dahi cubukla ogrenebilirsiniz.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam odin ustamız güzel 1 yol göster miş ... net bariz 1 işaret yok gibi .. iyisimi çubuk ve makina desteği almak ... bu çalışmaları yaptıktan sonra burada paylaşın ona göre baksın ustalar .. rast gelsin

Pscyhe

Engellendi
Daha onceden tepeyse sirket yalayip yutmus demekki orayi..simdi burda sizin yapmaniz gereken iz isaret hic birsey yok..ya cihaz yada cubukla cesmenin etrafindaki suphelendiginiz yerlerde kontroller yapmak baska bir sekilde sonuca ulasmak zor bu bolgede..birde tepe var supheleniyoz demissiniz eger bolgeye giderseniz resimlerini ekleyin birde oraya bakalim

aslanbey

Bilgili Üye
Pscyhe ustam 13 ve 20 fotoda gözüküyo o tepe tepenin toprağı siyahımsı çok yumşak ana topraktan farklı yani birde her yerde otlar kurudu o tepedeki otlar yeşil yeniden çıkıyor birde yanında tek kaya dikili

aslanbey

Bilgili Üye
Ustalar nerde hiç bilgi alamoyorum resimleri atmak için 2 saat uğraştım bu kadarını bende biliyorum

aslanbey

Bilgili Üye
Ustalar ordakiler yapı taşımı toprak katmanı ne diyo dedim hiç yorum yok ben o katmana ve çıkan kayalara bakıp diğer tepede işlem yapacağım

alaçamlı

Bilgili Üye
yahu arkadaşım o şirket neye istinaden kazıyor oraları.ne şirketi bu.

aslanbey

Bilgili Üye
Bu şirket bağ bahçe tarla yollarına burdan kum çekti akrabamın biriside ordan oda çıkmış onu görmüş o akraba dayıma demiş o akrabam bu şirketle ortak olmuş zannımca onlarda bunu dolandırıp gitmiş akrabam eski belediye reisi idi şimdi devlet küçük belediyeleri kaldırdı o akrabamla aram iyi değil kendisine sorardım ama onunlada bi define maceram oldu oda beni dolandırdı hacım anlıyonmu bu bölgede bi bağ evi yapmış yazları orda kalıyo şirketin adamlarına çay falan götürürken fark etmiş adamlarda ortak olalım dedi demekki olmuş düdüklemişler vesselam ama ben bu çektiğim taşlar yapı taşımı değilmi bilmiyorum toprak katmanı değişik iki yerde bu kazılan yer dağın eteginde bir tepe gördünüz gibi iki tepedaha var bende bunları açayım dedim

alaçamlı

Bilgili Üye
adamlar tümülüsmü diye bakmışlar.ancak bunlar çok ilkel yığmalar.arazinin su tutması için.erezyonu engellemek için eski ussül .zaten tepeler teraslanmış.çeşme de o tepenin tuutuğu suyu saldıgı yer.çeşme suyu hazne denilen odada toplanır.ince bir kanal yardımıyla çeşmeye ulaşır.oda dediğin yapı çeşmenin haznesi olmalı. diğer bi tepeden bahsetmişsin.dikili taşı incele .işaret felan varmı.ancak çubuk kullanırsan bu tepede yığma yani suni bir tepe olduğundan boşluk gibi tepki verecektir.

alaçamlı

Bilgili Üye
eyer bir şey arayacaksan çeşme,o oda ve çeşme arasını araştır.

aslanbey

Bilgili Üye
Ustam buralarda alan taramalar iş yaparmı altını buluyormu acaba

alaçamlı

Bilgili Üye
tabi şimdi tahminen konuşuyorum.belkide tepede gömü vardı.çıkardılar.yanlız kesinlikle o taşlar doğal olarak o tepede olamaz.sonradan getirilerek yığma yapılmış.tarım veya su elde etmek içinde olabilir.define saklamak için de.çünkü arazi yapısıyla uyumlu değil.başka yerden getirildiği yüzde yüz.diğer tepelere bak hemen taş tuğla parçaları gibi şeyler çıkıyorsa onlarda suni insan yapısıdır.şansını deneyebilirsin.belkide gömü vardır altında kimbilir.