Ermeni define haritası

Jookerturk

Bilgili Üye
Çıkan kemik ve tahta kutunun fotoğrafları var mı?

Kasatura

Yeni Üye
Arkadakı 3tepe varya onu ve kilise ve ya manastır benzeri şeyin kalıntılarını bulduk.

akyol

Bilgili Üye
Harita yakın tarih olduğu için araştırılması kolay olur onlarında buldunuzsa bölge hakkında bilgi ile her şey tamamdır dostum çıkan kemik ve tahta kutunun fotoğrafını paylaşsan bilgi amaçlı biz hobi daşlarına bilgi vermiş olursun

Kasatura

Yeni Üye
Vallahi çekmedik abiler yoksa niye saklıyım atardım.haritanı görünce başka resim falan cekmek aklımıza gelmedi.
aslında harita basit gibi fikrimce aniden öldüyse ve techir oldugundan dolayı çok uğrasılmayıp böyle basit bir harita yapıldığı.ama diğer tarafdan da acaba böyle basit gibi görünüp haritanın bizi yanıltıyor mu.

mhmt65

Aktif Üye
Kardeşim bu sahte boşuna uğraşma eğer para verip aldıysan da üstüne bi su iç bu kadar sıradan bi harita olur mu hiç açık açık sahteyim diyor ??

mhmt65

Aktif Üye
Tamam gidip bunu çıkardığın yerin fotoğrafını çek paylaş emin ol burdan seni çok güzel yönlerdirirler buna harita demeye şahit gerek ya bunu küçük çoçuk bile çizer.

Feda

Bilgili Üye
sen bulduysan,ki manastırı da bulmuşsun ne güzel,harita açık zaten,merdiveni bul anahtarı al,tünel den geç kapıyı aç.çubuklada bahçedeki kuyunu bul küpünü al.sorun yok ki.adamlar koydukları alınsın diye ellerinden geleni yapmışlar zaten daha naapsınlar.oklara gelince soldaki cin alide basamak sayısı,sağdaki cin alide adım sayısı yazıyodur en fazla.1 harf 1 sayıyla cinli tılsımlı tuzaklı lanetlenirsiniz ölürsünüz gelmeyin çarparım hepinizi falan bence yazmıyor.nekadar şanlısınız.rabbim sabır ver...:32: :37:

Hayyam

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 206151beni mazur görün
Burayı biraz eski te bilirdiniz ayrıca cizimlerde tatmin edici de yil

Bunu mezarda buldu iseniz mezar la bunun arasındaki mesafe 70 metre
Yani kilisenin açtığınız mezarın üstünde durup kiliseyi resimleyin

Bir başka deyişle
Anahtar da bu mezarda
Kupte karşında olması lazım mantıksız geldi

zay46

Yeni Üye
çizim kötü degil yahu, özellikle klise yetenekli birinin elinden çıkmış, kolay degil o kilisenin kubbesini çizmek.eskiden baya resim çizerdim hatta herkes için yazı yazmak kadar kolay bir şey sanırdım sonra baktım ki çizemeyen adam dogru düzgün bir yuvarlak, çember falan da çizemiyor. çizene basit geliyor ama. fekat bu cin adamı açıkçası algılayamadım, hani kolay yedirmek için mi denemiş acaba ama o yukardaki yırtık ve bez üzerine harita çok zekice. cin ali mevzuyu bozuyor.